Jak zbudować сваг

Сваг to taki składnik lambrekin – elegancki półkole na górze zasłony, który po bokach zwykle drapowana piękne ниспадающими fałdy. Takie zasłony są idealne do wnętrza sali, klasycznej sypialni. Część modnej dekoracji okna uszyć wystarczająco trudne, istnieje jednak prosty sposób na wykonanie konstrukcji wykroju i szycia сваги samodzielnie.

Jak zbudować сваг

Trzeba

  • – lina;
  • – niepotrzebny отрез tkaniny lub gazy;
  • – podstawowe i tkaniną.

Instrukcja

1
Na oknie zawiesić провисающую linę tak, jak będzie znajdować się dolna krawędź swojej сваги. Jeśli okno zostanie dokonana 2 свагами – użyj 2 liny.
2
Z przygotowanej marley wyciąć szablon, w którym długość сваги będzie wynosić szerokość liny z dodatkiem 10 cm, a długość jego ustalana arbitralnie, na państwa życzenie. Jednak trzeba pamiętać, że maksymalna nie powinna być większa niż 102 cm, średni rozmiar сваги – 90 cm.
3
Narysuj prostą, zawartych w 2,5 cm od górnej części, na środku marley zaznacz przeznaczone linii szerokość сваги. Po czym zrób znak centrum górnej i dolnej linii produktu i środka dolnej krawędzi marley.
4
Narysuj linię z centrum w środku dolnej krawędzi, którego długość będzie wynosić długość liny użytej na początku tworzenia сваги. Po tym znaku połączyć ukośnymi liniami. W otrzymanej krzywej, zaznacz przyszłe fałdy, do czego długość linii podzielić na równą liczbę odcinków i zakreśl te miejsca na tkaninie.
5
Zbierz na marl oznaczone na górnej linii fałdy, noś je z pinami, aby nadać сваге przyszły kształt. Jeśli to konieczne, można dostosować położenie fałdy. W końcu należy przyciąć niepotrzebne i wyjąć szpilki z tkaniny, распустив fałdy.
6
Ten szablon złóż długości i sprawdź, były takie same boki, czy nie. Jeśli trzeba – tapicerka tkanina dla symetrii stron, po czym szablon można wykorzystać do wycinania свага materiału podstawowego, a także tkaniny na podszewce. Należy pamiętać o zasiłek szew, które od spodu urządzenia powinien wynosić około 1,5 cm.
7
Szyć podszewki i tkaniny głównych między sobą, umieszczając tkaniny, zadrukowaną stroną do środka, usunąć produkt i prostrochite „zygzakiem” raw krawędzi, po czym pozostaje złożyć i prostrochit fałdy, zamocować listwę i których możecie następnie zmienić свагой okno.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *