Jak zbierać sap

Lecznicza żywica, zwana żywicą, posiada unikalne właściwości lecznicze. To wspaniałej lekarstwo hojnie dają ludziom modrzew, cedry, sosny, świerki, jodły i inne iglaste drzewa. Istnieje kilka sposobów zbierania terpentyny. Wybór odpowiedniego zależy od tego, w jakim stanie jest żywica – ciekłym lub stwardniałym.

Jak zbierać sap

Trzeba

  • – pojemnika, szczelnie zamykana;
  • – przewód 150 cm;
  • – tkanina serwetka, impregnowane olejem roślinnym;
  • – szydło z cienką końcówką;
  • – nóż.

Instrukcja

1
Zbieranie terpentyny dla maksymalnej użyteczności należy wykonywać z dala od osiedli miejskich i autostrad. Wybierz drzewa, rosnące na glebach, ponieważ mają większą смолистостью niż drzewa rosnące na wilgotnej glebie.
2
Zbieranie utwardzonej (zamrożone) живицыЗастывшую żywicę można zbierać przez cały rok. Jeśli wybierasz się na zbieranie terpentyny, przygotuj pojemnik z pokrywą, nóż i промасленную serwetkę. Wchodząc w iglasty las, znajdź drzewa z naturalnymi pęknięciami lub stosowanych poprzednio uszkodzeniami kory, z których sączyła się i znieruchomiała смоляная płyn. Na takich drzewach wystarczy nadających się do skropliny i zwiotczenie utwardzonej żywicy.
3
Wybierając odpowiednie drzewo, przystąpić do zbierania. Wytrzeć nóż tłustej ściereczką, aby żywica nie липла do noża. Odetnij dopływ i umieść sap w przygotowanej pojemność. Nie cięcia łodyg żywicy dużymi warstwy – ze względu na jej тягучих właściwości to problematyczne. Pamiętaj, że w zimnych porach roku żywica mniej lepka, i zbierać jej o wiele wygodniej.
4
Zbieranie świeżych przejrzysty живицыСбор świeża żywica należy wykonywać od początku przepływu drzew iglastych, która rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa aż do nadejścia jesieni.
5
W czasie upałów żywica gromadzi się intensywniej i ma bardziej hojne najwięcej. Pamiętaj, że im wyższa temperatura powietrza, tym bardziej płynny stan jest żywica. Nie zbieraj świeże sap w deszczowe lub chłodne dni – w takim czasie świetlna смоленой płynu bardzo mizerne.
6
Przechodząc do iglasty masyw leśny, wybierz młode drzewko. Przygotuj pojemnik do zbierania żywicy i przewód, za pomocą którego można przywiązać pojemność do drzewa. U podstawy jednej z grubych gałęzi drzew zrób nacięcie o głębokości do grubości kory, długości 5-6 cm i ustawić pod nią pojemnik do zbierania.
7
Do zbierania terpentyny z jodły przygotuj szydło z cienką końcówką, a także słoik z ciemnego szkła ze szczelnie zamykaną pokrywą. Będąc w хвойном lesie, należy zwrócić uwagę na pień jodły. Jego cechą charakterystyczną są małe guzki pod korą, które są wypełnione w sobie żywicą. Takie guzki znajdują się na całej wysokości drzewa, ale zbieranie głównie produkują w dolnej części, najbardziej dostępnej dla заготовительных prac. W dolnym płacie znalezionego guzek zrób przebicie szydło. Podstawiając pod przebicie pojemnik do zbierania terpentyny. Dociśnij guzek i wycisnąć żywicy.
8
Balsamy dość szybko twardnieje na powietrzu, więc pojemność jest zawsze zamknięty. W razie potrzeby wlać żywicę oliwą, aby dłużej pozostał ciekłej i przejrzysty.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.