Jak zatankować zbiornik

Zanurzenie pod wodą z butlą stało się ulubionym zajęciem nie tylko nurków, ale i łapacze nowotworów i innych poszukiwaczy przygód. Sprzęt dla ныряний można kupić w sklepie sportowym wraz z pełnym akwalungiem. Przed następnym nurkowaniem butlę należy wypełnić powietrzem, i należy to zrobić z zachowaniem pewnych zasad bezpieczeństwa i.

Jak zatankować zbiornik

Trzeba

  • – sprzęt do nurkowania;
  • – газоанализатор;
  • – benzyna kompresor;
  • – elektryczny kompresor.

Instrukcja

1
Napełnić zbiornik samodzielnie można w tym przypadku, jeśli wiesz, jak obchodzić się z компрессорным sprzętem. W przeciwnym wypadku skontaktuj się w straży pożarnej, pogotowia ratunkowego lub klub nurkowy, czyli tam, gdzie układane są aparaty oddechowe. Specjalista do napełniania butli za dodatkową opłatą wypełni zbiornik oczyszczonym powietrzem.
2
Kiedy jesteś w pełni opanować nurkowanie sprzęt i czuć pewność, że samodzielnie można zatankować zbiornik kup sprężarkę do napełniania butli. Kosztuje drogo, ale jeśli nurkujesz dużą firmę i często zasilamy акваланги, to w rozdrobnione cena sprężarki wyjdzie całkiem do przyjęcia.
3
Jeśli jesteś zanurzony pod wodę w miejscach, gdzie w pobliżu nie ma prądu, to idealny kompaktowy silnik benzynowy kompresor. Upewnij się, że urządzenie trzeba było wyposażone w filtr powietrza.
4
Kup przenośny elektryczny sprężarka do napełniania dla nurków od źródła zasilania. Wybór sprężarek dość duży i specjaliści pomogą wybrać dokładnie ten, który pasuje do twojego butli.
5
Przed tym jak zatankować zbiornik sprawdź gumowe membrany i zawory. Wszystkie części muszą być całe, bez pęknięć i odparzeniom. Sprawdź tak samo węże ciśnieniowe, sprężyny zaworów, zaciski i mocowania. W przypadku stwierdzenia usterek należy wymienić zużyte części.
6
Podłącz sprawny zbiornik do sprężarki, wyreguluj ciśnienie, które wytrzyma butla. Włącz kompresor i otworzyć zawór. Na stacji benzynowej akwalungu o pojemności 14 litrów potrzeba 10 minut. Odciąć dostęp powietrza po wbijania butli i wyłącz kompresor.
7
Po tym, jak заправили sprzęt do nurkowania, należy sprawdzić jakość powietrza za pomocą газоанализатора. W przypadku zanieczyszczeń wypuść powietrze i powtórz procedurę wbijania butli.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.