Jak zarejestrować już wybudowany garaż

Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy już istniejące budynki nie są zarejestrowane w odpowiedni sposób, co stwarza problemy przy ich sprzedaży, dziedziczenia, a także jakiejkolwiek działalności związanej z niezarejestrowanej własnością.

Jak zarejestrować już wybudowany garaż

Instrukcja

1
Od 2006 roku działa ustawa O ogrodowych amnestii” nr 93-FZ z 30.06.06. W ustawie określone zmian i uzupełnień do niektórych aktów prawnych federacji ROSYJSKIEJ, dotyczące wydania odprawy w procedurze uproszczonej praw obywateli do określonych nieruchomości. Ten akt prawny pozwala w uproszczonej wersji przyznać prawo własności na różne nieruchomości, w tym garaż.
2
Aby uporządkować dokumenty i zarejestrować istniejący garaż, znajdujący się w гаражном spółdzielni, należy wykonać następujące czynności. Weź u prezesa spółdzielni zaświadczenie o tym, że faktycznie jesteś członkiem organizacji, a poza tym – ciągle otrzymywała odpowiednie akcje. Na formularzu pomocy powinno być 2 drukowania: jeden заверяющая podpisu, druga – zawierająca dane spółdzielni, umieszcza się na dole pomocy. Również u prezesa spółdzielni trzeba wziąć i zrobić kserokopię zaświadczenia o przeznaczeniu działki tego гаражному kurnika.
3
Do rejestracji garażu potrzebne, a jego dowód rejestracyjny. Ponadto, należy skontaktować się z WIT z wnioskiem o sporządzaniu planu swojego garażu. Usługa ta jest płatna, poza tym, przy obchodzeniu trzeba będzie poczekać wyznaczonego terminu, kiedy pracownik WIT przyjedzie i zmierzy parametry garażu. Po tym, jak w organizacji przygotują techniczny plan garażu.
4
Wszystkie te dokumenty i kserokopię paszportu zabrać w Rejestracji izby. W tym zakładzie konsultant sprawdzi listę i poprawność dokumentów, pomoże złożyć oświadczenie o ustalonej formie. Trzeba będzie zapłacić odpowiednią zapłacić koszty sądowe i po terminie 1 miesiąc dokumenty w garażu będą gotowe.
5
Jeśli w wyniku jakichkolwiek powodów odmówiono w uzyskaniu prawa własności do majątku należącego do ciebie, masz możliwość zwrócić się z prośbą o odwołanie tej decyzji Federalnej rejestracyjnej służby Federacji Rosyjskiej w Federalnej dzielnicą sądzie. A do sądu należy zwrócić się w tym rejonie, do którego terytorialnie ten twój garaż.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *