Jak wyposażyć garaż

Garaż jest potrzebny nie tylko dla ochrony przed deszczem i wiatrem – to może być wygodny parking dla samochodów i ciepła warsztat . Aby utworzyć w garażu optymalne warunki, trzeba wyposażyć go przestrzeń.

Jak wyposażyć garaż

Trzeba

  • – izolacyjne materiały;
  • – materiały hydroizolacyjne;
  • – sprzęt elektryczny;
  • – обогревательный urządzenie.

Instrukcja

1
Wybierz optymalne условияГараж musi być suchy, ciepły i jasny. Istnieje kilka rodzajów garaży: metalowe, drewniane, murowane. W metalowych konstrukcjach urządzenie przegrzewa się latem, a w zimie na niej powstaje kondensat i ona rdzewieje. Wybierz dla swojego samochodu murowany garaż – w nim najłatwiej zapewnić niezbędne warunki. Aby utrzymać prawidłową wilgotność (50 – 70 %) i optymalną temperaturę +5 stopni, przesuń następujące prace: izolacja podłogi i dachu, docieplenie, montaż wentylacji i oświetlenia.
2
Przesuń ochronę przed wilgocią Biorąc pod uwagę, że przy budowie dachu ochrona ta została wykonana, przesuń wodoodporne podłogi. Do tego niezbędna jest wypełnienie gorącym bitumem każdego z 3 warstw papy, ułożonego na siebie. Wykonać izolację przeciwwilgociową w postaci zamkniętej powłoki, układając na całym obwodzie garażu. Aby nie było wilgoci na ścianach, zrób dodatkowo pionową izolację przeciwwilgociową ścian w taki sam обмазочным metodą. Na przygotowanych powierzchniach przesuń prace wykończeniowe.
3
Zrób освещениеДля komfortowego pobytu w garażu za mało światła dziennego. Zamontować oświetlenie ogólne całej przestrzeni i lokalne – na strefy robocze. W celu zapewnienia właściwej wentylacji należy zainstalować wyciąg асбоцементную rurę o średnicy nie mniejszej niż 150 mm. Aby spaliny i opary benzyny dobrze oddalały ich pomieszczenia, dolny koniec rury należy umieścić bliżej podłodze. Przewidzieć wymuszenie napowietrzanie i odpowietrzanie, po zamontowaniu układu elektrycznego, okapy.
4
Обогрейте гаражОтопление garażu można spędzać na różne sposoby: wodnego lub powietrznego typu, jeżeli garaż znajduje się do domu lub z wykorzystaniem ciepła broni, promienników lub innych urządzeń. Zastosuj prosty sposób – обогрейте niewielkie pomieszczenie wentylatorem, wyposażone są w wymiennik ciepła. To urządzenie zapewnia cyrkulację powietrza i odpowiednią wilgotność.
5
Zrób утеплениеДля zachowania optymalnych warunków należy wykonać docieplenie garażu klasycznymi materiałami: стекловолокнистыми, polimerowymi lub минераловатными. Są one łatwe w montażu i charakteryzują się wysoką odpornością na ogień.
6
Zaznacz w garażu otwierane lub kurtyny bramy. Na wyrobach metalowych wewnątrz tworzy się woda kondensacyjna, która tworzy niepotrzebną wilgoć, dlatego dla zachowania ciepła wybierz brama dwuskrzydłowa. Wykonaj je na metalowej ramie i обшейте clapboard. Jeśli dla ciebie ważna jest oszczędność miejsca na pobyt w nowoczesnych wersjach: wyciągowych, składanych lub zmniejszająca typach.
Należy zwrócić uwagę
Aby uniknąć pożaru, wyposażyć garaż gaśnicy.

Porada
Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni zamontować wzdłuż ścian półki i regały do przechowywania narzędzi. Do przechowywania sezonowych kół należy zastosować odpowiednie wsporniki. Postaraj się podłoga od małych przedmiotów, rozszerzenie ich na półki i wiszące na hakach.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.