Jak zapuścić długie i mocne paznokcie

Jak mówił Puszkin, „być może praktyczne człowiekiem i myśleć o piękno paznokci…”. Piękne dłonie z czystym manicure – to marzenie wielu kobiet. Zgodnie prostych zaleceń, można zapuścić długie i mocne paznokcie.

Jak zapuścić długie i mocne paznokcie

Instrukcja

1
Prawidłowe żywienie pełnowartościowe – podstawa zdrowych paznokci. Włącz do codziennego menu produkty bogate w wapń i witaminy A i E. Twaróg, owoce, ryby, czerwone mięso i słodycze pomogą wzbogacić organizm w składniki odżywcze i wzmocnić swoje paznokcie. Jedz marmolady, galaretki i inne produkty zawierające żelatynę. Jest on bardzo przydatny do paznokci, przyspiesza ich wzrost i wzmacnia płytkę paznokciową.
2
Nigdy nie грызите paznokcie i chronić ręce przed agresywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Wykonuj pracę domową w rękawiczkach, a po każdym myciu rąk należy smarować je kremem.
3
Regularnie rób w domu łaźni soli do paznokci. W szklance ciepłej przegotowanej wody rozpuścić 1 – 2 łyżeczki soli i opuść tam paznokcie na 10 – 12 minut. Taki zabieg przyczynia się do odżywiania paznokci i sprawia, że są mocniejsze. Bardzo pomocne są masaże i kąpiele z разогретым oliwą z oliwek. Dla wzmocnienia efektu leczniczego rób kompleksowy masaż z olejami roślinnymi, dodając do nich trochę soli morskiej.
4
Rób manicure 1 – 2 razy w miesiącu. Zadbaj o domowych narzędzi, za pomocą których dokonasz korekty paznokci. Muszą być ostre i czyste. Pilnik wybrać szklaną lub kartonowych, zrezygnuj z metalowych. Подпиливайте paznokcie w jednym kierunku, w przeciwnym razie istnieje ryzyko ich uszkodzenia.
5
Jeśli nie masz możliwości, aby regularnie odwiedzać salon kosmetyczny, rób to przynajmniej raz na 2 – 3 miesiące. W salonach, oprócz manicure i pedicure, zaprasza na rozmaite zabiegi na ręce i nogi. To hydroterapia, różne maski i profesjonalny masaż. Bardzo pomocne parafinowe maski. Ich nakładać po kąpieli i peelingu. Ręce kilka razy zanurzone w ciepłym stopiony wosk do edukacji „rękawiczek”. Następnie z góry zakładają rękawice frotte. Jakiś czas później, parafina kręcą i robią lekki masaż z użyciem kremu nawilżającego. Leczenie paznokci za pomocą parafiny, jeśli chcesz, możesz przeprowadzić samodzielnie, kupując specjalny zestaw.
6
Nie dać się ponieść częstym miała paznokcie, to osłabia płytkę paznokciową. Stosuj nawilżające i витаминизированными kremy do rąk i paznokci, profesjonalnymi narzędziami do naskórka. Wynikiem takiej opieki będą delikatne dłonie z mocnymi i pięknymi paznokciami.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *