Jak zapuścić zdrowe paznokcie

Paznokcie powinny być nie tylko piękne, ale i zdrowe. Wspierać ich zdrowie, dowiedz się, jak opiekować się nimi poprawnie. Dbanie o zdrowie paznokci zakłada nie tylko regularne zabiegi kosmetyczne, ale i zbilansowane posiłki.

Jak zapuścić zdrowe paznokcie

Trzeba

  • – dieta;
  • – kosmetyki.

Instrukcja

1
Wycisnąć sok z cytryny (1 łyżka), posmarować nim paznokieć. Wiadomo, że przyczynia się do wzmocnienia płytki paznokcia, utrzymanie jej elastyczności. Czynność tę wykonuj codziennie. W tym samym celu można użyć witamina E, olej migdałowy krem do pielęgnacji paznokci.
2
Stosować kąpiel z soli morskiej. Codziennie co najmniej 20 minut. Dla skuteczności dodaj olejki eteryczne i inne przydatne przedmioty.
3
Bierz leki i produkty zawierające wapń, magnez i fosfor. Należy jeść mleko, twaróg, śmietanę, jajko, ser, chleb, kapusta, ryby. Szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłową dietę w okresie zimy i wiosny to czas, kiedy organizm potrzebuje wsparcia.
4
Unikaj używania niskiej jakości kosmetyki do paznokci. Tanie środki do usuwania lakieru, które mogą negatywnie wpływać na płytkę paznokciową, niszcząc ją. Przy wyborze środków dopilnuj, aby w nich nie było chloru.
5
Uważaj na swój stan emocjonalny. Stres i zły nastrój mogą być nie mniejsze szkody swoim pięknem, niż różne choroby. Myśl pozytywnie, naucz się cieszyć z życia.
6
Uważaj na zewnętrznym stanem paznokci. Jeśli zauważysz, że paznokieć jest zbyt duży, ma żółty odcień, psuje się, ma użebrowania, należy skontaktować się z lekarzem. Wszystkie te objawy są objawami różnych nieprawidłowości w metabolizmie, odzyskiwanie którego należy przeprowadzić, konsultacji ze specjalistą.
7
Należy dbać o paznokcie za pomocą specjalnych narzędzi (obcinacz do paznokci, pilnik do paznokci, полирующие narzędzia). Nie zapomnij, aby nawilżać paznokcie przed zabiegiem, bo od grubej mechanicznego oddziaływania mogą rozwarstwia się. Do tego trzyma je pod strumieniem ciepłej wody lub zanurzyć w specjalnie przygotowanej kąpieli.
Należy zwrócić uwagę
Wszystkie procedury muszą być regularna, tylko w tym przypadku

Porada
Stosować i środkami utrwalającymi do paznokci. Jest to szczególnie ważne, kiedy planujesz stosować jasne odcienie lakierów.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.