Jak zaprojektować garderobę

Nie zawsze rozmiary domu pozwalają przeznaczyć na garderobę osobne miejsce w mieszkaniu. Ale stworzyć ją można w przypadku bardzo niewielkiego pomieszczenia lub korytarza, wziąwszy dla niej trochę miejsca.

Jak zaprojektować garderobę

Instrukcja

1
Na początek określ miejsce na garderobę w mieszkaniu. Jeśli masz spiżarnia lub mała miejsce w 3-5 m kw., to można łatwo zaprojektować z nich duży opatrunek. Chociaż projektanci nadal powinni zapewnić nie mniej niż sześć metrów, najlepiej 6-8 kwadratów. Garderoba może być częścią dużego pokoju. Do tego dobrze korzystać z drzwi wnękowe, przesuwne ścianki działowe, parawany.
2
Dobrze, jeśli twoja garderoba będzie znajdować się obok sypialni lub łazienki, a także będzie miał dwa wyjścia: w korytarzu i w sypialni. Ważne jest, aby u garderobą były wygodne drzwi, które będą распахиваться lub rozsuwać, ale przy tym nie zakłócać swobodnego przemieszczania się po mieszkaniu. W związku z tym wygodniej, oczywiście, drzwi podobne szafy z drzwiami przesuwnymi, choć mechanizm montażu takich drzwi jest nieco bardziej skomplikowana, niż u drzwi skrzydłowych.
3
Projektując garderobę, należy uwzględnić odległość między regałami i półkami. Powinno ono wynosić co najmniej 60 cm, a w przypadku składania elementów typu koszy, szuflad, брючниц, trzeba będzie jeszcze 50 cm przestrzeni. Jeśli nie możesz samodzielnie wykonać projekt garderoby, zwłaszcza, jeśli mieszkasz w typowym mieszkaniu, skontaktuj się z studio designerskie lub projektantowi. Chociaż w dużym pokoju jest możliwe ograniczyć budowę tylko jednej ścianki z płyt gipsowo-kartonowych lub drewna. Ściana może być do sufitu lub na poziomie standardowych szafy. Dobrać drzwi skrzydłowe odpowiedniego typu w piwnicy.
4
Pomyśl i o tym, jakie meble najlepiej kupować na garderobę, bo to jest jej „twarzą”. W sprzedaży dostępne są tak zwane telefony konstrukcji, wyposażone w metalowe siatkowe kosze i półki. Nie może obejść się i bez zwykłej sztangi, do której są zawieszone wieszaki. Nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie – łącznikowy-winda, opuszczana i podnoszona w razie potrzeby na 70-80 cm za pomocą pokrętła. Taka konstrukcja pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce w szafie. Należy również pudełka na drobiazgi, крепящуюся do ściany deskę do prasowania i obuwnicze półki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.