Jak zamontować suszarkę

Odbywają się te czasy, gdy pranie suszone na konflikcie między zabitymi gwoździami linach. Znacznie wygodniej jest korzystać z gotowych metalowymi powierzchniami lub obwisłe suszarkami, które pozwalają wygodnie powiesić mokre ubrania w najbardziej zbędne miejscach mieszkania – w rogu lub pod sufitem.

Jak zamontować suszarkę

Trzeba

  • – suszarka;
  • – wiertarka;
  • – plastikowe lub drewniane korki;
  • – śrubokręt lub wkrętarka.

Instrukcja

1
Przygotuj miejsce do mocowania suszarki, analiza sufitu i ścian. Jeśli pod zewnętrznej cienkie ściany są pustki lub kawałkami sypie się tynk, znajdź bezpieczne miejsce, tak, jak pod ciężarem surowego bielizny cała budowla może po prostu upaść. Najlepsza powierzchnię do mocowania suszarki – beton lub solidne drewniane belki.
Schemat mocowania
2
Zrób układ na suficie i ścianie, biorąc pod uwagę wymiary suszarki i pożądaną lokalizację. Dokładnie sprawdzić u specjalisty prostopadłość względem ścian i położenie wsporników i zszywek na jednym poziomie. Jeszcze raz sprawdź, czy nie będzie przeszkadzać bielizna otwarcie i zamknięcie drzwi, wolnego przejścia. Nie warto instalować suszarki w pomieszczeniach, gdzie często palą, tak jak bielizna będzie stale pachnieć dymem.
3
Weź uchwyty z rolkami i przy pomocy wkrętów zamocować na suficie. W betonowej ścianie wstępnie wywiercić otwór o większej średnicy, a następnie dodaj do niego młotkiem z tworzywa sztucznego lub drewniane korki. Umieść ramię i za pomocą śrubokręta dokręcić śruby (powinny one iść w zestawie do suszarni).
4
Na wysokości 1,2-1,5 metra od podłogi na ścianie zamocować zatrzask wspornik, przykręcając ją wkrętami.
5
Weź sznury i przeprowadź je przez rolki na wspornikach. Należy zwrócić uwagę, na każdej poprzeczki dwa przewody, wada musi być raz do mocowania na ścianie, a długi – łączy się za tarczę na bok, odwrotny mocowania, a następnie przeciągnąć równolegle do belki do ściany i schodzi do wzmacniającego wspornika. W ten sposób, wzmacniającego zszywki są dwie liny tej samej długości. Następnie przełóż je przez nakrętkę do bezpiecznego górnej zatwierdzenia. Przeprowadź przewody przez osłonę, przeznaczony do mocowania dolnej pozycji.
6
Sprawdź poprawność instalacji suszarni. Za pomocą nakrętek pozycji poprzeczek powinno się łatwo regulować. Wytrzeć poprzeczki wilgotną szmatką, włóż je równolegle do podłogi i zacznij używać.
logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.