Jak zamontować stelaż do płyt kartonowo-gipsowych

Za pomocą płyt gipsowo-kartonowych można po prostu wyrównać nierówne powierzchnie lub zrobić jakieś markowe konstrukcje – wnęki, łuki, nowe ściany, itp. Stelaż do płyt gipsowo-kartonowych wykonane są z metalowych profili UD i SD, ich mocowanie musi być wykonane w określonej kolejności.

Jak zamontować stelaż do płyt kartonowo-gipsowych

Trzeba

  • — profil SD i UD;
  • — śruby do montażu profilu do ściany: zestaw kołków rozporowych, wkrętów samowiercących o długości 4,5 cm i średnicy 6 mm;
  • — wkręty do metalu „pchełki”;
  • — wiertarka i wiertło do betonu o średnicy 6 mm;
  • — wkrętarka z końcówką „+”;
  • — nożyce do blachy;
  • — śrubokręt;
  • — ruletka;
  • — młotek.

Instrukcja

1
Najpierw zrób szczegółowa kalkulacja гипсокартонной konstrukcji. Zaprojektować przyszłą konstrukcję z uwzględnieniem budowy ramy do mocowania każdego arkusza płyt kartonowo-gipsowych.
2
Na sufit, ściany lub podłogę zabezpieczyć startowy profil UD. W tym celu zaznacz markerem lub ołówkiem linię, gdzie odbędzie się profil. Przyciąć profil na wymaganą długość za pomocą nożyc do metalu, i dołączyć go do zaznaczonej linii. Na podstawie profilu znajdują się otwory do mocowania. W razie potrzeby dodać dodatkowe otwory. Aby to zrobić, użyj stalowym pomożemy i młotkiem. Otwór od krawędzi profilu musi znajdować się w odległości nie więcej niż 10-12 cm Odległość między otworami nie powinna być większa niż 50-80 cm.
3
Przez otwory w profilu zaznaczyć miejsca przyszłych urządzeń na ścianie. Usuń profil na bok i wywierć otwory w ścianie wiertarką. Włóż w otwory te plastikowe kołki rozporowe.
4
Dołącz do linii montażu profil i присверлите go za pomocą śrub. Należy uważać, aby, ze względu na ewentualne nierówności ściany, profil nie перегибался, tak jak jego boczne części przy tym zdeformowane.
5
Przygotuj profil SD (tailor go na odcinki o wymaganej długości) i wklej go w profil UD. Skorzystaj шуруповертом i za pomocą wkrętów „pchełko” do sztywnego mocowania profili między sobą. Należy uważać, aby kapelusz самореза znajdowała się na przedniej płaszczyźnie konstrukcji.
6
Utrwalenie pionowych i poziomych prowadnic profili należy przez крестовое mocowanie „krab”. Przy montażu stelaża do ściany należy pozostawiać liczbą pionowe prowadnice poziome korzystał do nich za pomocą podróży mocowania.
7
Podczas montażu ramy do narzędzia sufitu należy użyć mocowania zawieszane. W tym celu należy przeprowadzić montaż perforowanej taśmy do sufitowej płaszczyźnie. Skorzystaj budowlanych poziomem i opuść osprzęt mocowanie do profilu prowadnicy. Zamocować ją za pomocą śrub do bocznej części profilu.
Należy zwrócić uwagę
Rama dla гипсокартонной konstrukcji musi być wiarygodne, ponieważ od tego zależy jakość gotowego wyrobu i jego trwałość.

logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *