Jak zamknąć rury płyt gipsowo-kartonowych

Nieestetyczne rury w toalecie lub łazience, można zamknąć płyt gipsowo-kartonowych, jest to jeden z najbardziej prostych i skutecznych sposobów dekoracji. Zaletą płyt kartonowo-gipsowych oraz w to, że można go w każdej chwili zdemontować, otwierając w ten sposób dostęp do rury.

Jak zamknąć rury płyt gipsowo-kartonowych

Trzeba

  • – gipsowo-kartonowe arkusze;
  • – montowane w szafie profile lub drewniane belki;
  • – poziom i ruletka;
  • – pianka montażowa;
  • – wkręty;
  • – szpachlówka;
  • – wkrętarka lub śrubokręt;
  • – piła;
  • – szpatułki.

Instrukcja

1
Aby zamknąć rury płyt gipsowo-kartonowych, należy najpierw wybrać odpowiednie materiały. Biorąc pod uwagę to, że toaleta i łazienka są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, użyj na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych lub гипсоволокно. Jako słupków zaopatrzyć się w specjalne stelażowymi profilami, ale jeśli masz kilka drewnianych prętów, można to zrobić i tym.
2
Zmierz odległość od podłogi do sufitu za pomocą ruletki. Odciąć 3 stelaży profilu wymaganej długości i zainstaluj je wokół rury, pamiętając, aby kąt między nimi wynosił ściśle 90?. Jeśli rura w domu znajduje się na środku ściany, weź 4 słupki i umieść rurę w kwadrat lub prostokąt). Możesz nawet po prostu skosić kąt lub zrobić trójkątną podstawę, w zależności od wystroju pokoju.
3
Zmierz odległość między słupkami i zrób kilka odcinków profilu odpowiedniej długości, wzmocnić konstrukcję poprzecznymi ramionami. Mocować je za pomocą wkrętów lub просекателя.
4
Wyciąć z kawałka płyty gipsowo-kartonowej części nieco bardziej odpowiedniej wielkości. Zamocuj je za pomocą śrub do ramy i odciąć nadmiar za pomocą piły lub układanka. Jeśli długości nie wystarczyło i trzeba było łączyć kilka kawałków płyt kartonowo-gipsowych, zadbaj o to, aby styk przypadł na poprzeczną belkę, zamocować obie krawędzie za pomocą śrub.
5
Weź piankę montażową i zamknij z jej pomocą wszystkie styki między ścianą a płytą gypsową.
6
Nakrywa гипсокартонную konstrukcję warstwą szpachlówki, wstępnie проклеив styki серпянкой za pomocą перфикса. Można użyć zwykłego taśmy maskującej. Również зашпатлюйте kapelusze wkrętów. Aby uzyskać płaski kąt, weź metalowy wypoczynkowa, nałóż do środka trochę szpachlówki i docisnąć do konstrukcji. Następnie tworzy równą powierzchnię szpatułką. Po wyschnięciu зашкурьте i zagruntować konstrukcję – teraz można przeprowadzać następujące prace (układanie płytek, malowanie, tapetowanie itp.).
Porada
Jeśli na rurze jest zawór lub licznik, należy przewidzieć drzwiczki w гипсокартонной konstrukcji.

logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *