Jak położyć płytki na płytach gipsowo-kartonowych

Umieścić płytki na gipsu arkusz można i w łazience, i w kuchni. Czyli w miejscach, w których zmiany temperatury i nadmierną wilgocią. Do instalacji w takich pomieszczeniach jest odpowiednia specjalną wodoodporną гипрок. Im można nie tylko szybko wyrównać ściany, ale i zbudować konstrukcje blokujące wodno-ściekowych i rur, przewodów. Aby płytki w trakcie eksploatacji nie przyszedł kryzys, przestrzegać zasad przygotowania i układania jej na płyty gipsowo-kartonowej.

Jak położyć płytki na płytach gipsowo-kartonowych

Trzeba

  • – drewna lub metalowe prowadnice;
  • – wkręty;
  • – na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych;
  • – влагозащитная impregnacja;
  • – поролоновый wałek;
  • – poziom;
  • – płytki;
  • – klej do płytek na bazie cementu;
  • – pasek i proste łopatki;
  • – zaprawa.

Instrukcja

1
Zrób skrzynie pod płyty gipsowo-kartonowej, w miejscu, gdzie będzie znajdować się płytki. Podstawę można zamontować z metalowych prowadnic lub z drewna. Jeśli używasz do tego celu drewno, nie zapomnij, aby pokryć jego przeciwwilgociowej impregnowane w dwie warstwy.
2
Zrób krok w klatkę nie więcej niż 20 cm To częste mocowanie za pomocą śrub гипрока konieczne, aby karton pod ciężarem płytki nie покоробился i beton nie nastąpiło zaburzenie.
3
Przygotuj влагостойкую podkład. Jeśli jest to koncentrat, wymieszać go według instrukcji w wiadrze. Podczas korzystania z поролонового wałek do nakładania podkładu wstępnie wlać płyn w plastikowej formie z рифленым krawędzi, aby pokonywać zbędne.
4
Płyty gipsowo-kartonowe zagruntować w dwóch warstwach. Daj czas pokrycia całkowicie wyschnie.
5
Zaszpachlować połączenia płyt gipsowo-kartonowych i miejsca, gdzie znajdują się łeb śruby. W tym celu skorzystaj z mety tynk na tynk lub bazie lateksu i wąską szpachelką.
6
Suszenie tynk i usunąć nierówności drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie zagruntować przeszlifowane miejsca.
7
Zrób układ płytek na papierze разлинованном arkuszu lub na papierze milimetrowym. Trzeba dokładnie obliczyć, jaka ilość całych płytek będzie w poziomie i w pionie. Przycinaj brakujące płytki tylko po ułożeniu pełnego rzędu. Tak można poprawnie określić jej rozmiar. Kupuj płytki w sklepie z zapasem około 10%.
8
Wymieszać suche klej do płytek w tych proporcjach, które są podane na opakowaniu. Starannie wymieszać go w naczyniu z deszczownicą na wiertarkę.
9
Uchwyć szpachelką klej i размазывайте go równomiernie na płyty gipsowo-kartonowej w obrębie jednej – dwóch płytek. Następnie przesuń palcem w tym miejscu zgarniaczem z зазубренным krawędzią, robiąc nacięcia. Wtedy płytki mocno sprzęgło z podstawą.
10
Ułożyć płytki, począwszy od dolnego rzędu. Wyrównuj każdy poziom i pion za pomocą poziomu. W razie potrzeby włóż plastikowe kółko, aby odległości między płytkami były takie same. Po ułożeniu masz jeszcze około 10 minut, aby naprawić sytuację, dopóki klej nie odbierze.
11
Poprzez 4 lub 5 rzędów, odpocznijcie. Daj czas płytki mocno się przykleić do płyty gipsowo-kartonowej. W przeciwnym razie twoje dokładnie wyłożone płytki mogą odchodzą od obciążenia.
12
Nanieść zaprawę na szwy dziennie po pełnej stylizacji całego płytek na гипрок. Zrób to mały gumową szpachelką. Od razu wycierać nadmiar поролоновой gąbką.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.