Jak zamontować poliwęglan

Poliwęglan – lekki i elastyczny materiał, który pozwala zrealizować najbardziej śmiałe fantazje budowniczych. Z jego listami pracować dość łatwo, więc poradzić sobie z montażem takich konstrukcji może być każdy.

Jak zamontować poliwęglan

Trzeba

  • – arkusze poliwęglanu;
  • – łączniki czołowe profile;
  • – wkręty;
  • – термошайбы;
  • – uszczelki gumowe o grubości 3-4 mm;
  • – taśma aluminiowa;
  • – perforowana taśma;
  • – wiertarka;
  • – subtelna wiertło.

Instrukcja

1
Przy obliczaniu ilości materiału, zaplanuj rozmieszczenie wewnętrznych usztywnień równolegle стропильной systemie, a w potężnej betonowej konstrukcji – na jej łuku. Zamontować poliwęglan za pomocą specjalnie zaprojektowanych profili wygodniej i szybciej, a konstrukcja jest bardziej estetyczne. Zaopatrz się w odpowiednią ilość specjalnych łączników i czołowych profili. Do budowy коньковых konstrukcji kup specjalne kątowe części.
2
W razie potrzeby można skrócić koszty finansowe, korzystając z innymi odpowiednimi elementami złącznymi. Na przykład, w celu wymiany specjalistycznych grzbietowej i przyłącza, należy zakupić profile dla plastikowych paneli ściennych. Oni doskonale pasują do arkuszy poliwęglanu, a są znacznie tańsze specjalistycznego profilu. – Twoim zadaniem jest, aby wybrać najbardziej odpowiednie w kolorze i szerokości części. Wybieraj tylko te profile, które zapewnią w miejscach łączeń na tyle solidne uszczelnienie.
3
Określ przedniej i tylnej strony arkusza poliwęglanu, patrząc na jego warstwę ochronną. Na filmie z przodu znajdują się okna informacyjne producenta. Z powrotem strona zwykle czysta.
4
Arkusz poliwęglanu ustaw stroną zadrukowaną skierowaną na zewnątrz, co jest konieczne do ochrony przed promieniowaniem uv i zachowania wytrzymałości blachy. Folię należy zachować do końca montażu. Końcówki poliwęglanowej płyty uwolnić od folii ochronnej bezpośrednio przed tym, jak заклеите jego aluminiową taśmą z górnej strony. Dolny koniec zabezpiecz taśmą perforowaną taśmą. Jest to konieczne dla ochrony przed wnikaniem w plaster miodu kurzu i wilgoci.
5
W przypadku, gdy montaż poliwęglanu odbywa się w czasie upałów, płyty do стыковочным szczegóły należy instalować w pobliżu. Luz pojawi się dzięki obniżeniu temperatury powietrza i zapewnić odpływ kondensatu. Przy montażu arkuszy w mroźną pogodę, przerwy zrób szersze niż zwykle. Konstrukcje wsporcze окрасьте w biały kolor dla ochrony od lokalnego działaniem promieni słonecznych. W miejscach styku z poliwęglanu z drewnem lub metalem zainstalować uszczelki gumowe o grubości 3-4 mm.
6
Mocować płyty poliwęglanowe do szkieletowej konstrukcji za pomocą śrub, uzupełnionym термошайбами, i nie należy stosować gwoździe i nity. Użyj do wiercenia standardowe, metalowe, wiertła z serii ostrych.
7
Rozważ funkcje poliwęglanu. To swoiste termiczne rozszerzenie, więc należy pozostawiać szczeliny w miejscach wiązania arkuszy między sobą i innymi powierzchniami – to uchroni płyty od odkształcenia.
8
Zaznacz na dolną ściankę g – lub p-profil w kształcie. Przy użyciu p-w kształcie profilu, wywiercić w nim kilka otworów z dokładnością do 40-60 cm dla zapewnienia odpływu kondensatu. Рассверливайте otwory o średnicy 2-4 mm większa od średnicy śruby. Należy zachować odległość między za pomocą śrub 300-500 mm przy grubości płyty od 8 do 10 mm, i od 600 do 800 mm przy grubości 16 mm. Biorąc pod uwagę to, że montaż powinien odbywać się wyłącznie przez środek kanałów powietrznych płyty, odwrót od krawędzi поликарбонатного arkusza na 35-40 mm.
9
Dokręcaj śruby tak, aby nie spowodować ugięcie płyty. Po zakończeniu montażu, należy zdjąć folię ochronną, bo z czasem jest ona klejona do arkusza i zdjąć jej staje się trudne.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.