Jak załatwić zmianę założyciela

Bardzo często w trakcie działalności organizacji chcesz dokonać zmiany założyciela. Ta kwestia wymaga właściwego i odpowiedzialnego podejścia, gdyż w takim przypadku wymaga zmiany statutu i dokumentów założycielskich firmy.

Jak załatwić zmianę założyciela

Instrukcja

1
Zmiana założyciela – to jest procedura wyjścia starego uczestnika i równoczesnego wejścia nowego. Zmiana uczestnika oznacza, że część udziałów w kapitale zakładowym starego założyciela musi przejść do nowego. Przejście udziału – jest to umowa, która może być zrealizowana w formie darowizny, kupna-sprzedaży.
2
Istnieje kilka sytuacji, w których następuje zmiana założyciela. Pierwsza z organizacji odchodzi 1 fundator, pozostali uczestnicy pozostają. W takim przypadku uczestnik, który chce wyjść ze składu społeczeństwa, sprzedaje swoje udziały innym pozostałych. Musi on złożyć wniosek o wyjściu ze składu fundatorów. Inni członkowie społeczeństwa kupują jego udział w zatwierdzonej ceny. Ten problem został rozwiązany na walnym zgromadzeniu. Składa się wniosek w ИФНС w miejscu ewidencji o rejestracji wszystkich zmian.
3
Druga – wejście nowego założyciela w społeczeństwo. W tym przypadku nowy uczestnik pisze podanie z prośbą o przyjęcie go w skład założycieli, wskazuje część, którą chce uzyskać w kapitale zakładowym i rozmiar swojego wkładu. Na spotkaniu podjęto decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez wkładu osoby trzeciej. Dane są rejestrowane w ИФНС, w związku ze zmianą kapitału zakładowego i twórców.
4
Trzecia – wejście nowego założyciela i wyjście starego. Do tego trzeba zwiększyć kapitał zakładowy poprzez wkładu nowego członka społeczeństwa, zarejestrować zmiany, rozprowadzić udziału wychodzącego założyciela między innymi uczestnikami i zarejestrować zmiany w dokumentach.
Należy zwrócić uwagę
Umowa darowizny nie można zawrzeć, jeżeli obie strony transakcji uaktualnienia udziałem kapitału zakładowego – prawne. Wszystkie transakcje podlegają obowiązkowemu zapewnień u notariusza.

Porada
Do rejestracji dokonywanych zmian, należy podać w ИФНС następujące kopie dokumentów: statutu, zaświadczenie o wpisie do REGON, zaświadczenie o inscenizacji na rejestrację podatkową, wyciąg z REGON, wszystko nowe dane założycieli towarzystwa.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.