Jak zaktualizować linoleum

Linoleum — praktyczne wykładziny podłogowe, jednak jest ono pod wpływem różnych czynników może stracić swój pierwotny wygląd. Istnieją pewne techniki, które pomagają odświeżyć ten materiał wykończeniowy.

Jak zaktualizować linoleum

Trzeba

  • – mleko;
  • – woda;
  • – specjalne lany;
  • – wełniana tkanina;
  • – szczotki;
  • – odkurzacz;
  • – wódka;
  • – proszku do szorowania;
  • – potato woda;
  • – benzyna lub nafta.

Instrukcja

1
Przede wszystkim, należy ustalić jaki dokładnie przed tobą linoleum — naturalny, wytworzony z trocin i oleju lnianego, lub jego sztuczny zamiennik z PVC-materiałów. Zrobić to nie jest trudne: dla naturalnego materiału, posiada naturalny zapach oleju, u sztuczne — ostry zapach ceraty. Z tyłu linoleum jest widoczny naciągu, podobna do brutalnej konopie. U PVC ta podstawa jest pianka warstwę, na kształt gąbki. Również sztuczne linoleum łatwo się wygina, jest miękka i giętka, naturalny samym linoleum dysk, jak sklejka i nie można go zginać.
2
Jeśli masz leży linoleum, w celu aktualizacji jego wyglądu, co pół roku натирайте pokrycie specjalnych past. Trzeba to robić, za pomocą miękkiej, najlepiej wełniane, tkaniny i kilka szczotek.
3
Aby linoleum zachował jak najdłużej swój pierwotny wygląd, od razu po ułożeniu nakrywa go specjalnym, odpychające brud, składem i wypolerować. Проделывайте tę czynność trzy-cztery razy w roku.
4
W trosce o naturalne linoleum, odkurzaj go i przecierać lekko wilgotną szmatką. Mydło w płynie nie jest zalecane.
5
Jeśli linoleum mocno wyblakł po wielu latach pracy, przygotuj roztwór z równych części wody i mleka i dokładnie umyć im wykładziny podłogowe.
6
Jeśli na swoim sztucznym linoleum w trakcie jego eksploatacji pojawił się biały nalot, spróbuj usunąć je za pomocą Cif, Silit, itp. Starannie oczyścić najbardziej zanieczyszczone obszary proszki Comet lub „Pemolyuks”.
7
Jeśli zanieczyszczenie jest bardzo silna i nie poddaje się wpływy środków myjących, przygotować następujące składniki: wymieszać 50 g proszku Comet, dwa litry wody i 200 gramów wódki. Przetrzeć mieszaniną problemowych, po tym umyć podłogę czystą wodą. Ten przepis nadaje się tylko do sztucznego linoleum.
8
Wycofać plamy od kawy, jodu, lub flamaster z powierzchni sztucznego linoleum niewielką ilością nafty, benzyny lub terpentyny. Ale należy pamiętać, że substancje te są szkodliwe dla pokrycia, użyj ich w minimalnych dawkach.
9
Aby przywrócić blask, zarówno sztucznego, jak i naturalnego linoleum, wytrzeć go wodą, w której były przygotowywane ziemniaki. Powinno być lekko ciepłe i несоленой.
10
Pikowany linoleum można oczyścić z brudu za pomocą odkurzacza piorącego.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *