Jak usunąć wodę ze zbiornika

Nawet najbardziej niedoświadczony kierowca wie, że woda w zbiorniku jest szkodliwa dla auta i może powodować poważne problemy. Dla samochodów z инжекторным lub silnikiem diesla obecność w zbiorniku wody nie jest w ogóle niedopuszczalne, a ponieważ od nadmiaru płynu trzeba w pośpiechu, aby pozbyć.

Jak usunąć wodę ze zbiornika

Instrukcja

1
Woda w małych ilościach znajduje się w paliwie i w pełni ją zabrać nie można. Zawsze zjemy tylko wysokiej jakości benzyną, lepiej na sieciowych stacjach benzynowych – tam odbywa się kontrola jakości. A na małych stacjach benzynowych istnieje ryzyko, że paliwo rozcieńcza.
2
Tankowanie samochodu częściej. Gdy zbiornik paliwa podawana jest w pełni do niego dostaje się powietrze, przez co tworzy się woda kondensacyjna. Kondensat jest głównym powodem powstawania wody w zbiorniku.
3
Nie warto tankować samochód w dni, kiedy pada deszcz lub mgła. Jeśli to konieczne, to należy uzupełnić do pełna (patrz punkt pierwszy).
4
Aby usunąć wodę z wlewu paliwa, należy używać alkoholu. Wszystkie produkty ropopochodne z wodą nie miesza się, a oto alkohole z wodą miesza się dobrze. Tak więc: trzeba tankować do pełna, wziąć 300-500 ml 96 stopniowe alkoholu i wlać do zbiornika. Przez 15-20 minut, trzeba mieć samochód i jeździć po wyboistych drogach, aby alkohol zmieszał się z paliwem, a potem opuścił układ paliwowy.
5
Nie unikaj preparatów chemicznych, które oferują auto sklepy. Te leki działają na zasadzie absorpcji wody, która potem spala się w silniku wraz z paliwem. W niektóre z tych leków dodaje się dodatki, które pomagają walczyć z korozją. Ale dla silników diesla i silników benzynowych leki muszą być różne.
6
Jeśli masz diesla, wlać na 50 litrów oleju napędowego pół litra oleju maszynowego, który jest także poruszać się po niebie z paliwem i tworzy emulsję, która ma właściwość dobrze świecić. Po tym, trzeba starać się изъездить paliwa w zbiorniku.
Porada
Gdy zasilamy zbiornik paliwa skutera lub motocykla jesienią, dodawaj po 0.2 litra alkoholu, wtedy problemów z wodą w zbiorniku nie będzie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.