Jak zakręcać папильотки

Папильотки pojawiły się na długo przed lokówki. Kiedyś taki trwała była najbardziej prosty i przystępny sposób uzyskać luksusowe loki. Oczywiście, teraz w arsenale współczesnej kobiety, istnieje wiele innych środków, które mogą zapewnić ten sam efekt. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy bez папильоток – zakupionych lub domowej roboty – po prostu się nie obejdzie.

Jak zakręcać папильотки

Trzeba

  • – папильотки;
  • – tkanina bawełniana;
  • – papier;
  • – nożyczki;
  • – narzędzie do stylizacji;
  • – żelatyna;
  • – piwo;
  • – suszarka do włosów;
  • – ołówek;
  • – linijka.

Instrukcja

1
Kup lub zrób папильотки. Nowoczesne папильотки wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego lub gumy piankowej. Są to liny o długości 20-25 cm i średnicy 8-15 mm. Dzięki drucie, znajdującej się wewnątrz konstrukcji, папильотки łatwo wyginać w dowolną stronę. Są one odporne na chemiczne składniki, wchodzącym w skład środków do stylizacji włosów .
2
Jeśli, z jakiegokolwiek powodu, ty nie chcesz kupować gotowe lokówki, to możesz skorzystać z doświadczeń naszych babć i zrobić папильотки samodzielnie. Weź kartkę papieru i расчертите go na małe prostokąty o wymiarach 5×10 cm. Delikatnie je wyciąć za pomocą nożyczek. Pokrój bawełnianą szmatkę na paski długości 15-17 cm. Szerokość pasma powinna być około 2-3 cm. Umieścić papierowy prostokąt na płaskiej powierzchni. Umieść na nim paski tkaniny. Podkładki należy ustawić w taki sposób, aby z dwóch boków prostokąta pozostały końce tej samej długości. Złożyć papier w puławach. Na papier będą накручиваться włosy, a materiał będzie służyć ciągów dla папильоток.
3
Umyć i wysuszyć głowę. Przeczesz włosy i podziel je na pasma. Im cieńsza nić, tym mocniej będzie curl. Dlatego jeżeli chcesz mieć bujną fryzurę, trzeba wydać 30-40 minut. Zaleca się zamontowanie główną masę włosów na czubku głowy, za pomocą gumki lub spinki do włosów, pozostawiając tylko dolne pasma.
4
Weź pierwszy kosmyk i nałożyć na nią krem do stylizacji włosów. Jeśli boisz się zepsuć włosy „chemią”,to można skorzystać z ludowymi metodami. Rozpuścić niewielką ilość żelatyny w szklance wody i nasączyć pasmo получившимся roztworem. Również do mocowania nici nadaje się piwo. Nie warto martwić się na temat zapachu – on ucieka bez śladu.
5
Wkręcić włosy w ciasną spiralę i nawiń, zaczynając od końcówek, w centrum папильотки. Można nakręcić pasmo aż do korzeni, a można się zatrzymać, na przykład, na środku – wszystko zależy od pożądanego rezultatu. Tie szmaciane końce domowej roboty папильоток węzłem lub kokardką. Zatwierdzenia „zakupione” wystarczy zgiąć. Weź następny kosmyk i powtórz procedurę. Nakręcać папильотки, stopniowo uwalniając włosy spod spinki.
6
Накрутив wszystkie włosy można wysuszyć głowę, suszarka do włosów lub, w razie potrzeby, zostawić папильотки do rana – taka „konstrukcja” praktycznie nie powoduje dyskomfortu podczas snu.
7
Ostrożnie zdejmij wałki. Poprawcie loki palcami. Można zablokować fryzurę woskiem lub lakierem.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *