Jak dobrać jasny kolor włosów

Aby zmienić kolor włosów, należy dobrać odpowiedni odcień. Istnieją pewne ogólnie przyjęte zasady wyboru jasnych włosów. Kupując farbę, dokładnie poznaj swój typ skóry, strukturę i oryginalny kolor włosów.

Jak dobrać jasny kolor włosów

Trzeba

  • Rozjaśniacz, farba na 2-3 tony jaśniejsze swoich naturalnych włosów, rękawiczki, pędzelek.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do malowania należy dokładnie określić siebie w lustrze. Rób to przy świetle dziennym, bez makijażu. Wtedy będziesz w stanie określić, jaki dokładnie odcień będzie odpowiedni dla ciebie.
2
Określ swój typ skóry. Jeśli masz ciemną lub ciemną skórę i ciemne oczy — znaczy twój typ „ciepły”. Jeśli, przeciwnie, skóra jasna, oczy niebieskie lub zielone, wtedy – „zimny”.
3
Pamiętaj, że jasne włosy są bardziej odpowiednie „zimnego” typu. Jeśli twoja skóra jest ciepła, to lepiej farbować włosy na kolory, które mają ciemne lub brązowe odcienie. Ale jeśli chcesz, blond włosy — spróbuj zrobić pasemka. To wygląda dość nowocześnie, i osobne, jasne kosmyki nadać twarzy bardziej młodzieńczy wygląd.
4
W warunkach domowych należy rozjaśnia o 2-3 tony, nie więcej. Wtedy włosy przeniosą tę procedurę bez znaczących strat. Przy rozjaśnianie ciemno-kasztanowych włosów trzeba przeprowadzać malowanie w kilku technik, aby osiągnąć równomierny odcień.
5
Jeśli masz naturalne blond włosy i краситесь po raz pierwszy, to nie kupuj farbę z długotrwałym efektem. Lepiej wziąć niestabilna barwnik, aby w przypadku nieudanej kolory, można było go zmyć po kilka razy, a następnie nałożyć nowy. Przy doborze dobrego odcienia następnym razem już śmiało możesz szukać stabilnej farbę tego samego tonu.
6
Aby nie spowodować nieodwracalne szkody dla włosów, radykalna zmiana koloru ciemnego na jasny spędzić tylko w salonach. Kreator dobierze ci odpowiedni odcień, obliczy czas działania farby, zada na włosy odpowiedni balsam.
7
Przy wyborze jasnych odcieni pamiętaj główna zasada: im starsza jest kobieta, tym jaśniejsze powinny być farby do włosów, ale kolor powinien być jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
8
Jeżeli masz trudności w wyborze, wystarczy kupić farbę na jeden ton jaśniejszy własnego koloru. Jeśli ci się spodoba, to następnym razem możesz spróbować jeszcze jaśniejsze. I tak stopniowo znajdziesz taki odcień, który sprawi, że nie do odparcia.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *