Jak rozgrzać wosk do depilacji

Wosk depilacja jest jednym z najbardziej popularnych i skutecznych metod usuwania niechcianych włosów. Taką procedurę można przeprowadzić praktycznie na każdej części ciała — nogi, pachy, strefie bikini. I chociaż zabieg jest dość bolesny, ma swoje zalety. Na przykład, podczas depilacji z użyciem wosku włosy wyrywa ze skóry wraz z фолликулом, a to oznacza, że w ciągu następnych kilku tygodni problemów ze zbędnymi włosami u ciebie nie będzie.

Jak rozgrzać wosk do depilacji

Instrukcja

1
Do takiego sposobu depilacji w większości przypadków używają albo ciepły, albo gorący wosk. Ciepły wosk produkowany z sosnowej żywicy i wosku pszczelego lub miodu. Temperatura topnienia tego wosku wynosi około 3 -38 stopni. Aby podgrzać go, tylko trzeba go potrzymać pod strumieniami gorącej wody, a w niektórych przypadkach po prostu potrzymać w стиснутой dłoni.
2
Gorący wosk stworzony na bazie żywicy sosny z domieszką produktów naftowych. To narzędzie służy do usuwania włosów z obszarów bikini. Depilację za pomocą tego narzędzia, najlepiej jest wykonywać w specjalistycznych salonach, ponieważ jego stosowanie i przegrzanie wymaga pewnego doświadczenia. Ale jeśli nie masz możliwości udać się do specjalisty, można zrobić taką depilację i w warunkach domowych. Rozgrzej gorący wosk można w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej. Czas rozgrzewania wosku w mikrofalówce średnio wynosi od 30 do 60 sekund. Aby określić dokładny czas podgrzewania, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją.
3
Istnieją także specjalne urządzenia do podgrzewania wosku. Jeśli zabiegi depilacji woskiem spędzasz regularnie, to najlepiej kupić taki grzejnik — to uprości pracę. Taka urządzenie musi mieć podstawową podstawę, gdzie można umieścić słoik lub wkład z woskiem. Ponadto przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy w urządzeniu regulator temperatury, który pozwoli ci podnieść temperatury dla twojej skóry.
4
Podczas depilacji woskiem należy unikać oparzeń. Aby sprawdzić temperaturę wosku, nanieść niewielką ilość substancji na rękę — od razu czuć, jak jest rozgrzany.
5
Pamiętaj, że nie można wziąć kąpiel lub prysznic przed депиляцией, tak jak skóra i włosy na nim muszą być całkowicie suche. A po zabiegu skóra staje się bardzo wrażliwa, dlatego nie warto od razu oddać ją na działanie promieni słonecznych.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.