Jak zakodować wi-fi

Instalacja ochrony do własnej sieci Wi-Fi, na pewno bardzo ważny etap jej ustawienia. W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa, należy użyć maksymalna liczba poziomów zabezpieczeń sieci.

Jak zakodować wi-fi

Trzeba

  • – Router Wi-Fi;
  • – laptop.

Instrukcja

1
Jeśli twoja sieć bezprzewodowa stworzona przy pomocy Wi-Fi routera, przejdź do menu ustawień tego urządzenia. Połącz się z tym, sprzętu sieciowego. Aby to zrobić, należy użyć kabla LAN lub kanał Wi-Fi.
2
Otwórz przeglądarkę internetową. Wypełnij url polu, podając w nim adres IP routera. Następnie naciśnij klawisz Enter. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło, kliknij przycisk Connect lub Log In. Otwórz menu Wireless Connection Setup lub Wi-Fi.
3
Znajdź pole „Typ uwierzytelniania” lub Secure Wireless Mode. Wybierz typ zabezpieczeń. Użyj stosunkowo nowe protokoły, na przykład WPA2-PSK, jeśli urządzenia mobilne, które mogą łączyć się z sieciami bezprzewodowymi z danymi parametrami.
4
Znajdź pole „Klucz sieci” lub Network Key. Wpisz w nim hasło do tej sieci bezprzewodowej. Użyj kombinacji cyfr, znaków i liter łacińskich, aby zapobiec możliwości szybkiego doboru hasła.
5
Zapisz ustawienia menu Wireless Setup, a następnie kliknij kartę Mac Table. Kliknij przycisk Dodaj i wprowadź adres MAC karty sieci bezprzewodowej odpowiedniego urządzenia mobilnego. Jeśli chodzi o laptopa, to otwórz menu „Start” i wybierz opcję „Uruchom”. Wpisz w nowe pole cmd i naciśnij klawisz Enter. Po uruchomieniu wiersza polecenia wpisz polecenie ipconfig /all i naciśnij Enter. Znajdź wartość adresu MAC Wi-Fi adapter i wprowadź go w menu ustawień routera. Po tym włącz opcję Check MAC-address i zapisz ustawienia.
6
Zmień dane niezbędne do uzyskania dostępu do ustawień Wi-Fi routera. Jeśli ktoś odnajdzie hasło do sieci bezprzewodowej – to tylko pół biedy. Włamanie do samego routera może spowodować, że konieczna jest w pełni skorygować to urządzenie. Nie używaj prostych kombinacji haseł, jeśli chcesz zapewnić niezawodną ochronę sieci Wi-Fi.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.