Jak skonfigurować wi-fi w „Wista”

W laptopach są adaptery, które pozwalają pracować z sieciami bezprzewodowymi Wi-Fi. Do poprawnego ustawienia parametrów połączenia należy wziąć pod uwagę wiele niuansów. Jest to spowodowane tym, że parametry pracy sieci bezprzewodowych mogą być bardzo zróżnicowane.

Jak skonfigurować wi-fi w

Trzeba

  • – Karta Wi-Fi.

Instrukcja

1
Przed podłączeniem do nowej sieci bezprzewodowej, należy zresetować ustawienia sieci Wi-Fi adapter. W przypadku korzystania z systemu Windows Vista kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonę sieci w zasobniku i przejdź do menu „Centrum sieci i udostępniania”. Wybierz opcję „Zmień ustawienia karty sieciowej”. Znajdź ikonę adaptera Wi-Fi i przejdź do jego właściwości.
2
Wybierz protokół internetowy (TCP/IPv4 i zaznacz opcje „uzyskaj adres IP automatycznie” i „uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Zapisz ustawienia i powróć do centrum sieci i udostępniania. Otwórz menu „Start”.
3
Przejdź do pozycji „Połączenie” i wybierz opcję „skonfiguruj połączenie lub sieć”. Otwórz menu „Podłączanie do sieci bezprzewodowej ręcznie”. Wypełnij tabelę. Wprowadź nazwę sieci. Musi być identyczne nazwy, która jest określona w ustawieniach punktu dostępu. Wybierz typ zabezpieczeń i sygnału radiowego. Wprowadź hasło.
4
Zaznacz pole wyboru obok opcji „Zapisz ustawienia sieci”. Kliknij przycisk „Dalej”. Nie należy wykonywać podłączenia do sieci. Zamknij okno ustawień i kliknij na ikonę sieci w zasobniku.
5
Znajdź dopiero co utworzoną sieć i kliknij na jego nazwie prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „Właściwości”. Otwórz zakładkę „Połączenia”. Aktywuj opcje „połącz automatycznie, jeśli sieć jest w zasięgu” i „połącz, nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji swojego imienia”.
6
Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”. Sprawdź ustawienia. Upewnij się, że używasz odpowiedniego typu szyfrowania (AES lub TKIP). Naciśnij przycisk Ok. Otwórz listę dostępnych sieci bezprzewodowych, a następnie kliknij przycisk „Połącz”. Poczekaj, aż instalacja związku z wybranym punktem dostępu.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *