Jak skonfigurować sieć typu ad hoc

Ad hoc jest najprostszym sposobem połączenia ze sobą kilku komputerów stosuje się głównie w warunkach domowych. Do prawidłowego działania takiej sieci nie jest wymagany serwer, ale i liczba podłączonych KOMPUTERÓW nie powinno być więcej 5-6.

Jak skonfigurować sieć typu ad hoc

Trzeba

  • – kabel;
  • – złącza;
  • – karty sieciowe.

Instrukcja

1
Zbuduj sieć lokalną na bazie sieci Ethernet za pomocą skręconych nieekranowane pary, on jest polimerowej pleciony, wewnątrz której znajdują się cztery pary przewodów miedzianych, skręcone ze sobą. Kabel ten jest najbardziej skuteczny, tak jak jego montaż i uszczelka jest dość prosta. Wyposażyć każdy koniec kabla specjalnym конвектором. Użyj do tworzenia ad-hoc na podstawie skrętki topologii „Gwiazdy”. Długość kabla bierz z zapasem na wypadek permutacji komputerów.
2
Poprowadzić kabel w pomieszczeniu, prowadź go od jednej ze stacji roboczych za pomocą gwoździ klipsami, albo umieścić go w specjalnym pudełku. Przesuń kabla od stacji do specjalnego urządzenia – zasilany koncentrator/koncentratora. Włóż przewody w złącze i zagnieść je za pomocą specjalnych kleszczy.
3
Wykonaj konfigurację sieci domowej programowo, po tym, jak podłączyć karty sieciowe w systemowe bloki i włóż w złącze karty sieciowej kabel. Najpierw zainstaluj sterownik karty sieciowej. Aby to zrobić, włóż dysk dołączony do mapy, do napędu, a następnie wykonaj instalację sterownika zgodnie z instrukcjami systemu. Upewnij się, że karta sieciowa jest wyświetlany na liście urządzeń. Przejdź do „Panel sterowania”, wybierz opcję „System” i zakładkę „Menedżer urządzeń”.
4
Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „otoczenie Sieciowe” i wybierz opcję „Właściwości”. Następnie kliknij na przycisk „Dodaj”, wybierz „Klient sieci Microsoft networks”. W tej samej karcie, wybierz opcję „Dodaj” – „Protokół TCP/IP”. W razie potrzeby instalacji udostępniania drukarek dodać odpowiednią usługę.
5
Przejdź do właściwości sieci lan, przejdź do menu usług sieciowych, wybierz „TCP/IP”. Kliknij na przycisk „Właściwości”, ustaw statyczny adres dla komputera, na przykład, o numerze 192.168.1.3, wprowadź maskę podsieci 255.255.255.0. Dla każdego komputera podaj odpowiedni adres, zastępując ostatnią cyfrę, a także nazwę grupy roboczej, na przykład, HomeNet.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.