Jak zajść w rysa na drzwiach

Wiele osób do dekoracji wnętrz w swoim mieszkaniu preferują drewniane drzwi. Jednak często zdarza się tak, że na powierzchni początkująca, dopiero co zainstalowanym drzwi pojawiają się rysy, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Pozbyć się tego kłopotu i zwrot drzwi były widok pomogą kilku specjalnie do tego przeznaczonych środków.

Jak zajść w rysa na drzwiach

Trzeba

  • – miękki wosk meblowy;
  • – twardy wosk meblowy;
  • – nóż;
  • – czysta filcowane czyścik;
  • – specjalne meble akcent.

Instrukcja

1
Aby uzupełnić nieprzyjemne rysy na powierzchniach drewnianych, można zastosować miękki wosk meblowy. Za pomocą czujnika noża lub szpachelki ugnieć dłońmi niewielką ilość wosku na uszkodzoną powierzchnię drzwi. Po tym dokładne ruchy wyciąć resztki wosku za pomocą kawałka plastiku, który zapobiega powstawaniu nowych uszkodzeń na powierzchni drzwi. Wyrównany woskiem działka wypolerować czystą filcową szmatką.
2
Twardy wosk stosowany do usuwania niewielkich uszkodzeń na laminowanych i drewnianych powierzchniach, które są przeznaczone głównie do średnich i dużych obciążeń. Solidne meble wosk przyczynia się do zapewnienia odporności na wodę terenu, który w utrzymaniu. W przeciwieństwie do miękkiego wosku, stały się bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Taka wosk znacznie droższe miękkiego, tak jak nie ma szerokiej gamy kolorów i nie jest to tak powszechne.
3
Roztopić twardy wosk za pomocą zapalniczki lub lutownicy i bardzo ostrożnie nałożyć go na поцарапанную powierzchni. Wtedy postaraj się szybko ostudzić wosk, w tym przypadku uzyskuje się dobrą przyczepność z podłożem. Usuń nadmiar wosku i szlifować uszkodzone miejsce filcową szmatką.
4
Kolejnym skutecznym środkiem do uszczelniania rys na drewnianych drzwiach jest specjalny sklep meblowy kodów kreskowych. Narzędzie to jest dość rzadkie i bardzo drogie, jego kolorystyka jest ograniczona. Akcent jest używany głównie do usuwania drobnych rys na laminowanych i drewnianych powierzchniach. Przed rozpoczęciem naprawy należy wstrząsnąć preparat i konsekwentnie stosować go na działkę (1-3 warstwy). Poczekaj, aż nałożoną zaprawę wyschnie, po czym usunąć pozostałości za pomocą wilgotnej szmatki. Po zakończeniu pracy zamknij szczelnie butelkę.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.