Jak zainstalować wirtualny port

Wirtualny port służy do podłączenia do jednego i tego samego portu kilka zainstalowanych aplikacji. Do tego tworzone są kopie portu, przez który przesyłane są dane od aplikacji do prawdziwego portu i podłączonego urządzenia.

Jak zainstalować wirtualny port

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – umiejętności programowania.

Instrukcja

1
Wejdź na stronę http://www.advancedvirtualcomport.com. Przejdź do sekcji pobierania plików i wybierz program Advanced Virtual COM Por. Ta aplikacja jest przeznaczona do ustawienia portu wirtualnego i włączeniu go do sieci i lokalnych funkcji. Tworzy wirtualny port i podłącza się do modemu poprzez wirtualny kabel do uzyskania dostępu do sieci lub internetu.
2
Pobierz plik instalacyjny na swój komputer w dowolnym miejscu. Uruchom program Advanced Virtual COM Por i wybierz funkcję „Utwórz nowy port”. Dalej przejść instrukcjami w aplikacji, aby zainstalować wirtualny port.
3
Pobierz z serwisu http://comocom.sourceforge.net/ sterownik USB Serial Converter dla zabudowy portu wirtualnego. Rozpakuj archiwum z programem i podłącz do komputera kabel ze złączem USB. Drugi koniec przewodu należy pozostawić wolną, tzn. nigdzie nie podłączaj. Po tym nastąpi automatyczna instalacja sprzętu.
4
Kliknij na przycisk „Wyszukaj odpowiedni sterownik” i wprowadź miejsce docelowe ściąganych foldery. Kliknij przycisk „Gotowe”. Zostanie uruchomiony kreator instalacji wirtualnego portu. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy nowego portu.
5
Zainstaluj na komputerze program Virtual Null Modem, który łatwo pomoże ci stworzyć wirtualny port. Aplikację można pobrać z serwisu http://www.virtual-null-modem.com/. Po zakończeniu instalacji pojawi się okno dialogowe z prośbą tworzenia wirtualnego portu. Kliknij przycisk „Tak” i wprowadź numer portu. Uruchom ponownie komputer po instalacji nowego portu.
6
Sprawdź wygląd wirtualnego portu. Aby to zrobić, kliknij na przycisk „Start” i przejdź do „Panel sterowania”. Wybierz menu „Menedżer urządzeń” i zapoznać się z listą portów, jeden z nich będzie wirtualny. Wejść w „Menedżer urządzeń” można również zmienić, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” i wybierając opcję „Zarządzania”.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *