Jak ustalić zamknięte porty

Każdy program, który korzysta z sieci lan lub internetu, robi to przez jakiś port. Port — to logiczny systemowy adres, działka pamięci, przez które odbywa się wymiana danych. Zamknięte są nazywane te porty, z którymi nie można utworzyć połączenia. Przyczyna może być w ustawieniach брэндмауэра komputera lub na serwerze u dostawcy. Zazwyczaj o tym abonenci mogą dowiedzieć się u swojego operatora lub za pomocą dodatkowych programów.

Jak ustalić zamknięte porty

Instrukcja

1
Uruchom program, który będzie serwerem danych. Inaczej mówiąc, aby sprawdzić dostępność i otwartość portu, potrzebny jest program, z której spotkają się klienci z sieci. Na przykład, jeśli chcesz zagrać w grę wieloosobową. To znaczy, że trzeba stworzyć serwer tej gry na swoim KOMPUTERZE, do którego będą łączyć się inni gracze. To samo dotyczy innych programów, przeznaczonych do pracy w sieci.
2
Kliknij przycisk „Start” i przejdź do menu „Uruchom”. W wierszu poleceń wpisz polecenie cmd, tak otwarciu konsoli systemowej Windows. W czarnym oknie wpisz netstat -b — to rozpocznie sprawdzanie otwartych aktualnie używanych portów z nazwą procesów. Zobaczysz listę w postaci kolumny z nagłówkami: Imię i nazwisko, adres Lokalny, Zewnętrzny adres, Stan. Nazwa oznacza nazwę protokołu komunikacji TCP lub UDP. Również w tym miejscu pisze się nazwę procesu, który jest związany z tym połączeniem.
3
Adres lokalny — to twój komputer i numer portu na nim. Zewnętrzny adres wskazuje na komputerze, z którym jest nawiązane połączenie. W kolumnie „Stan” może znajdować się zapis Established — to oznacza, że port pomyślnie otwarty i komunikacja. Wiadomości Closed, Close_wait oznaczają, że wymiana pakietów zakończony powodzeniem. Wszystkie pozostałe porty są w tej chwili niedostępne i zamknięte, czyli nie produkują żadnego wymiany danych.
4
Pamiętaj, że sprawdzanie narzędzia netstat dotyczy tylko komputera i nie odnosi się do serwerów dostawcy usług internetowych. To znaczy, że nie można w ten sposób dowiedzieć się zablokowane porty. Większość firm zabraniają korzystać z programów do słuchania lub skanowania portów. Jednak, znając dokładny numer i chcąc określić zamknięty port lub na zewnątrz, można skorzystać z usług internetowych sprawdzenia.
5
Należy uruchomić dowolną przeglądarkę internetową i przejdź na stronę http://www.whatsmyip.org/port-scanner/ lub http://portscan.ru. Wpisz w okno narzędzia do sprawdzania interesujący cię numer i naciśnij przycisk Enter lub „Sprawdź”. Kilka sekund później otrzymasz odpowiedź o dostępności lub niedostępności portu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.