Jak zainstalować euro-uchwyty na WAZ

Dla nowszych modeli VAZ producent opracował specjalną wersję klamki, które są nazywane euro-uchwyty. Są one bardzo wygodne w obsłudze. Do ich instalacji nie trzeba odwiedzić serwis.

Jak zainstalować euro-uchwyty na WAZ

Trzeba

  • – klucze nasadowe;
  • – wkrętaki;
  • – zestaw euro-długopisy;
  • – rękawice bawełniane;
  • – nowe śruby i nakrętki.

Instrukcja

1
Kup w najbliższym salonie zestaw, składający się z czterech uchwytów. Są one dostępne w kolorze czarnym. Takie uchwyty są przeznaczone do malowania. Można również wybrać te, które już są pomalowane w kolor. Przy zakupie należy zachować ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie sprzedaje dużą ilość podróbek. Poproś sprzedawcę, certyfikat jakości na sprzedaży produktów.
2
Poznaj stan twoich drzwi. Jeśli провисли, to należy wyregulować mocowania. Sprawdź również wielkość luzów, która nie powinna przekraczać sześciu milimetrów.
3
Zdemontować poszycie drzwi. Zazwyczaj jest ona mocowana na śruby i plastikowe kapsle. Należy zaopatrzyć się w niewielkim zapasem plastikowych пистонов bezpośrednio przed instalacją euro-uchwytów, aby można było łatwo wymienić uszkodzony.
4
Poluzuj trochę zamek, po odkręceniu śruby, i wycisnąć go na полсантиметра do środka drzwi. To jest potrzebne do tego, aby była możliwość wstawienia nasadowy klucz. Odkręć śruby trzymające klamki od wewnętrznej strony. Aby to zrobić, użyj cienki i długi śrubokręt z końcówką намагниченным.
5
Wyjąć starą klamkę. Wyczyścić wnętrze. W razie potrzeby zagruntować specjalnym antykorozyjnym składem. Zainstaluj nową gałkę i załóż dwie nakrętki na śruby. Na gwinty nałożyć trochę specjalnego uszczelniacza. Jeśli stare śruby mają ślady korozji, to lepiej wymienić je na nowe. Zainstaluj śruby ściśle tego średnicy, który jest podany w instrukcji. Każde odchylenie może spowodować obluzowanie uchwytów.
6
Wkręć śruby tak, aby uchwyt i zaczep zamka zbiegły się ze sobą. Sprawdź wartość przechwytywania za pomocą przyrządów krawędzi drzwi. Dokręcić nakrętki do końca, jeśli mechanizm zamykania działa poprawnie. W ten sam sposób zamontuj uchwyty na pozostałe trzy drzwi.
Porada
Wszystkie prace należy wykonywać w bawełnianych rękawiczkach, które pozwalają zabezpieczyć ręce przed uszkodzeniem. Podczas instalacji należy uważać na to, aby nie było zakłóceń. Mogą one stać się przyczyną naruszenia integralności metalu drzwi.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.