Jak zachować bas

Bas-gitara – струнно-щипковый, częściej elektroniczny instrument muzyczny, водящий w większość składów etap zespołów. Dzięki występowania muzycy czasami po prostu nazywają go „bas”, według pełnionej funkcji (niskie nuty, zazwyczaj innych narzędzi nie są przypisane). Od poprawnego zrozumienia rąk i korpusu zależy zarówno wygoda wykonania na basie, jak i techniczna dokładność partii.

Jak zachować bas

Trzeba

  • – gitara basowa;
  • – kable;
  • – комбоусилитель;
  • – mediator (opcjonalne).

Instrukcja

1
Podłącz gitary do wzmacniacza. Przed włączeniem upewnij się, że na całej aparatury i samym instrumencie głośność zredukowana do minimum. Skonfigurować można ją będzie po włączeniu. Z uwagi doświadczonych muzyków i inżynierów dźwięku, dzięki tej małej najmniej ostrożności wszystkie urządzenia elektroniczne będzie trwał dłużej i będą mniejsze zmęczenie.
2
Grać na basie można siedzącej lub stojącej, w zależności od tego trzymać gitary trzeba troszkę inaczej. Wygodniejsze jest do pozycji siedzącej muzyka: krzesło powinno być na takiej wysokości, aby kolana nie затекали. Lekko rozsuń nogi i umieść korpus gitary basowej między nimi. Gryf przy tym musi znajdować się w lewej ręce.
3
Głowa gryfa powinna znajdować się na wysokości barków lub nieco powyżej. Sprawdź, jak ci wygodnie: jeśli ręka nie trzeba sięgać po pierwszym ладам lub zginać rękę w łokciu zbyt mocno na średnich i ostatnich, to znaczy, że położenie lewej ręki idealnie.
4
Prawa ręka znajduje się łokciem na półce obudowy. Pędzel może znajdować się w kilku miejscach nad звукоснимателями, w zależności od pożądanego efektu. Aby osiągnąć bardziej soczystego lub stłumiony szum, przesuwając dłoń wzdłuż strun. Użyj mediator lub grać palcami, w zależności od własnych preferencji i artystycznych zadań.
5
Po wykonaniu stojąc ogólne zasady są takie same: gryf powinien znajdować się w takiej odległości od ramienia, aby nie trzeba było ani rozciągnąć, ani zgiąć rękę. Różnica polega na tym, że wyregulować położenie basu trzeba za pomocą paska.
Należy zwrócić uwagę
Jak zwykle, na basie grają na stojąco: przepis na scenie pozwala aktywnie poruszać się i uczestniczyć w сценическом akcji. W szczególności, podczas koncertów muzyk może uczestniczyć w niektórych choreograficznych scenach z ograniczonym zestawem ruchów.

logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.