Jak grać w kieliszkach

Materiał do budowy instrumentów muzycznych można znaleźć w każdym mieszkaniu. Bardzo wiele możliwości usług naczynia. Bęben z patelni – sprawa dość prosta. Ale można zrobić coś takiego кристаллофона ze szklanek, drinków lub kieliszków. Profesjonalni muzycy używają podobnego narzędzia, specjalnie skonfigurowane обточенные szklanki lub kieliszki. Różna grubość ścianki daje różnej wysokości dźwięku. W domowych warunkach do ustawienia używane najbardziej zwykła woda.

Jak grać w kieliszkach

Trzeba

  • – 12 szklanek;
  • – taśma klejąca;
  • – stół;
  • – pomiar naczynia;
  • – flamaster;
  • – kamerton lub klawiatury;
  • – cienka metalowa lub szklana różdżka.

Instrukcja

1
Wybierz 12 cienkich szklanych lub kryształowych szklanek. Oczywiście, odbudować w podobny sposób można i zwykłe olbrzymie, ale są one wykonane ze zbyt grubego szkła. To daje bardzo głuchy dźwięk. Dla кристаллофона na jedną oktawę weź 12 takich samych szklanek. Jeśli chcesz zrobić bardziej skomplikowany instrument – odpowiednio „szklanych przycisków” trzeba więcej.
2
Umieść szklanki obok siebie na stole. Sprawdź, czy ten sam dają dźwięk. Odbywa się to mniej więcej tak samo, jak w sklepie, gdy sprzedawca sprawdzić, czy nie ma na naczynia pęknięć. Nie musi być bardzo drastycznych różnic. W kieliszek, który daje zbyt niski dźwięk, dodaj trochę wody. Można to zrobić inaczej, przyjmując jego brzmienie za dźwięk podstawowy i dostosowując do niego pozostałe.
3
Spróbuj określić, jaki dźwięk daje pustą szklankę. Skorzystaj камертоном lub w jakikolwiek темперированным instrumentem muzycznym. Nadaje się, na przykład, syntezator lub virtual piano klawiatura. Oni, w przeciwieństwie do tradycyjnych narzędzi, dają absolutnie dokładną konfigurację. Dźwięk pustej szklanki zapoznać się za główny ton.
4
Posłuchajcie, jak brzmi aberracja gamma, wykonany na wirtualnej klawiaturze lub syntezatorze. Naciskaj kolejno wszystkie klawisze z rzędu, niezależnie od tego, białe lub czarne. Można odbudować кристаллофон i na gitarze, ściskając strunę na przemian na sąsiednich kłopoty. Stopniowo wlewać wodę do szklanki. Im więcej wody, tym wyższa będzie dźwięk. Aby w przyszłości za każdym razem nie ustawiać domowe кристаллофон, oznacz markerem poziom wody, odpowiedni do każdego tonu. Jeśli pod ręką jest pomiar naczynia, wlać wodę z kubka do niego i zapisz, ile mililitrów trzeba dolać, aby uzyskać dźwięk o określonej wysokości. Wodę wlać z powrotem do szklanki.
5
Отстроив wszystkie „przyciski”, ulozyc szklanki w rząd zgodnie z gamie chromatycznej. Szklanka, dający najniższy dźwięk, musi być skrajnym po lewej stronie. Ale taka kolejność nie jest obowiązkowa — jak zresztą i aberracja ustawienia. Można wziąć tylko dźwięki, odpowiednie dla danej melodii, i umieścić „klawisza” tak, jak ci wygodnie.
6
Profesjonalne wykonawcy grają na szklanej harfie po prostu palcami. Ty też możesz korzystać z taka metoda produkcji dźwięku. Ręce muszą być absolutnie czyste. Na nich nie powinno być kremu. Lepiej koniuszki palców w ogóle odtłuścić, a następnie zwilżyć wodą. Przesuń palcem od górnej krawędzi szklanki. Pędzel przy wykonywaniu kolistych ruchów musi być zrelaksowana.
7
Gra na kieliszkach można i w inny sposób — młot, jak na ksylofonie.Nadaje się cienka metalowa lub szklana różdżka, będzie pasować nawet łyżeczka. Pamiętaj, że „klawisze” masz bardzo delikatne, dlatego siłę uderzenia, które trzeba kontrolować. Walenie można na krawędzi lub w bocznej części szklanki. Dźwięki wysokości uzyskuje się takie same, ale w pierwszym przypadku będzie to bardziej donośny i dźwięczny.
Porada
Zamiast szklanek, można użyć szklanki lub kieliszki.

logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.