Jak wyzerować licznik wymiany oleju

W każdym samochodzie jest licznik oleju. Ten przyrząd sygnalizuje o tym, przez jaki odcinek drogi trzeba będzie go wymienić. Za każdym razem przy wymianie oleju trzeba wyzerować stan licznika zużycia.

Jak wyzerować licznik wymiany oleju

Instrukcja

1
Aby wyzerować stan licznika rachunkowości oleju, należy wykonać następujące operacje. Włączyć zapłon, a następnie kliknij na przycisk znajdujący się na liczniku jednorazowego przebiegu: naciskaj przycisk do momentu pojawienia się pierwszej pozycji, czyli około dziesięć sekund. Pamiętaj: zmiana pozycji uzyskuje się wielokrotnym naciśnięciem tego przycisku.
2
Wybierz odpowiednią pozycję, na przykład, „Olej”. Po tym zrzucić interwał oleju, naciśnij przycisk na liczniku (kilkakrotnie w ciągu trzech sekund): musi pojawić się pytanie „Skasować?”. Aby potwierdzić kasowanie, naciśnij przycisk na liczniku i przytrzymaj go przez trzy sekundy.
3
Po wykonanej procedury wyłączyć zapłon i sprawdź, обнулились czy stan licznika.
4
Należy zwrócić uwagę na to, że zerowanie wskazań licznika możliwy jest tylko w przypadku, jeśli zasób pozycji mniejsza niż 80%. W przeciwnym razie procedurę zerowania licznika będzie można przeprowadzić tylko za pomocą specjalnego systemu diagnostycznego. O braku możliwości zerowania, czyli blokady tej funkcji świadczy napis OK w menu.
5
Pamiętaj: procedurę zerowania może odbywać się tylko po przejściu autem konserwacji. Podczas zerowania pozycji TO sprawdź ustawienia kalendarza, czyli pokładowy chcesz. Data ta jest podstawą do określenia terminu przeprowadzenia następnej konserwacji.
6
Należy zwrócić uwagę jeszcze na jeden punkt: pozycja „klocki” zeruje się tylko w przypadku, gdy czujnik stanu klocków hamulcowych zużyje.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli podjęte próby wyzerować licznik nie zakończyły się sukcesem, należy skontaktować się z STO.

Porada
W warunkach miejskich korków olej silnikowy znacznie wcześniej wytwarza swoje zasoby, nie tylko tracąc przy tym swoje właściwości, ale i zmniejsza żywotność silnika. Jedną z oznak utraty olejem silnikowym swoich pierwotnych właściwości – obniżenie jego poziomu.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.