Jak wysłać folder z dokumentami

Programy pocztowe lub usługi online nie pozwalają na przesyłanie całych folderów z informacjami. Ale bardzo niewygodne dodawać pliki jeden po drugim, a odbiorcy — ręcznie zbierać je potem w jednym folderze. Wyjście — wyślij archiwum z wieloma dokumentami.

Jak wysłać folder z dokumentami

Instrukcja

1
Znajdź na dysku twardym komputera folder. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie na ikonę „Mój komputer” na pulpicie, a następnie na ikonie dysku D: lub innego, gdzie przechowywane są pliki. Kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazek obok nazwy folderu i wybierz polecenie „Właściwości”. Pojawi się okno z zakładkami, отрытое w sekcji „Ogólne”.
2
W środkowej części okna odszukaj pozycję „Rozmiar” i ilość megabajtów, które zajmują twoje dokumenty. To jest potrzebne do tego, aby określić, ile wiadomości e-mail jest potrzebny do wysyłania foldery z dokumentami. Jeśli rozmiar mniej niż 20 MB, więc wszystko w porządku – wystarczy jeden mail. W większości przypadków jest właśnie tak, bo dokumenty tekstowe zajmują bardzo dużo miejsca. Jeśli rozmiar folderu więcej niż 20 MB, spróbuj usunąć dokumenty, które już nie są potrzebne i ponownie sprawdź rozmiar. Być może będziesz musiał podzielić się zbyt duży folder na dwie lub więcej części.
3
Zamknij okno właściwości i ponownie kliknij prawym przyciskiem na ikonę folderu. Pojawi się menu, z którego wybierz opcję „Wyślij”, a dokładniej, podmenu o nazwie „folder Skompresowany (ZIP)” i kliknij na nim lewym przyciskiem myszy. Wprowadź nazwę archiwum z dokumentami i naciśnij przycisk Enter. Teraz masz plik, który można łatwo i wygodnie przesłać na e-mail, a odbiorca jest w stanie rozpakować go do folderu z dokumentami.
4
Otwórz program, za pomocą którego wysyłasz wiadomości e-mail. To może być Microsoft Outlook lub Mozilla Thunderbird. Wiele osób używa do wysyłania e-maili stroną sieci web usług pocztowych, np. Mail.ru lub Gmail — istota się nie zmienia. Tworzenie list, wprowadź adres odbiorcy, a następnie kliknij przycisk „Dołącz”. Często jest ona oznaczona ikoną w kształcie spinacza. Wybierz plik archiwum, który stworzył, i poczekaj chwilę, aż zostanie on dodany do e-maila. Następnie kliknij przycisk „Wyślij”.
logo
Kategoria:
E-mail

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.