Jak wyregulować okna plastikowe Maco

Plastikowe (PCV), okna z wysokiej jakości okucia nowoczesne, trwałe, piękne i niezawodne. To prawda, ze czasem zdarza się tak, że okno zamyka się z trudem, z skrzydeł zaczyna cios, a uchwyty są obracane już nie tak płynnie, jak wcześniej. Producentami okuć stolarki Issa możliwość prostej samodzielnej regulacji pracy okna.

Jak wyregulować okna plastikowe Maco

Trzeba

  • – klucz imbusowy 4 mm (nr 4);
  • – szczypce;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Jeśli zauważysz, że skrzydło okna kilka straciła napięcie i w momencie zamykania okna początku wpłyną na ramę, ustaw skrzydło. W celu wyeliminowania odkształceń ramy wykonać regulację w poziomie, działając na pętli.
2
Zacznij od górnej pętli. Otwórz zaczep — zobaczysz otwór pod klucz imbusowy. Włóż w otwór na klucz i delikatnie przekręć go. Przebieg regulacji nie więcej niż ±2 mm. Kierunek obrotów zależy od konkretnego problemu z oknem — podczas obracania kluczyka w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara skrzydło będzie przyciągać do pętli i dół okna, naprzeciwko pętli, wzrośnie.
3
Podczas obracania prostopadłościanu w lewo skrzydło, wręcz przeciwnie, przeniesie się z pętli i dół okna, naprzeciwko pętli, spadnie. Dolny zawias regulowany jest podobnie. Przy tym zdjąć plastikowy kapturek z pętli nie trzeba, sześciokąt jest w specjalny otwór, umieszczony na dole dolnej pętli.
4
Do regulacji skrzydła okna w płaszczyźnie pionowej użyj dolną pętlę. Zdjąć z pętli zaślepkę z tworzywa sztucznego — pod nim z góry na pętli zobaczysz pokrętło otwór pod klucz imbusowy. Włóż klucz i delikatnie obrócić. Obracając klucz w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara skrzydło okna będzie się wspinać. Przy obracaniu w lewo — spaść.
5
Do tłumaczenia okuć na letni lub zimowy tryb pracy regulacja specjalne owalne czopu z boku skrzydła okna. Standardowa pozycja zapf — pod kątem 45°. Delikatnie łapać sworznie szczypce i obrócić w położenie poziome. Docisk skrzydła do ramy staje się przy tym silnym (tryb zimowy). Przy położeniu zapf pionowo docisk odbywa się słabsze (letni tryb pracy).
6
Jeśli u twoich okien stały się ciężko obracać pokrętła, nasmarować wszystkie ruchome części – świdry mimośrodowe, zawiasy, mechanizmy dociskowe – olejem za pomocą pędzelka (można wacikiem) i olejarki. Jeśli uchwyt jest to, zdejmij plastikową płytkę na jej podstawie i dokręcić śruby za pomocą śrubokręta.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że samodzielne regulacja może unieważnić gwarancję na montaż okien.

Porada
Nie miej okna przez długi czas w otwartym (nie w uchylonym, a mianowicie w otwartym położeniu. Pod wpływem siły ciężkości skrzydła z czasem będzie sag i konieczna regulacja.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.