Jak wyregulować gaźnik pilarki „Ural”

Optymalna praca pilarki nie jest możliwa bez regulacji jej gaźnika, polegającej na doborze cech mieszanki paliwowej dla różnych trybów pracy. Zasady ogólne ustawienia parametrów tego urządzenia są takie same dla różnych marek pilarek, jednak regulacja gaźnika piły „Ural” ma pewne cechy.

Jak wyregulować gaźnik pilarki

Trzeba

  • – paszport techniczny pilarki;
  • – wkrętak;
  • – zestaw kluczy.

Instrukcja

1
Zapoznaj się z zasadami obsługi pilarki, określonych w instrukcji technicznej. Przed przystąpieniem do samodzielnej regulacji gaźnika na nowej pile, zapamiętaj, jakie są ustawienia fabryczne. Nie zaleca się wprowadzania zmian w pracy gaźnika, dopóki silnik nie отработает kilka godzin z ustawieniami, wystawionym przez producenta.
2
Zacznij regulację w trybie biegu jałowego. Uruchom silnik i pozwól mu pracować na małych obrotach. Za pomocą śruby regulacyjnej gaźnika zadbać, aby silnik nabierał tempa równomiernie, a łańcuch nie dryfował po szynie.
3
Przejdź na średnie obroty. Jeśli silnik zaczyna dymić, częściowo wkręć wkręt, co sprawi, że mieszanka gorszej. Дымление po обеднения mieszanki musi się skończyć, a obroty silnika wzrosną. Zapewnij, aby przy gwałtownym naciśnięciu na dźwignię przepustnicy silnik nabierał tempa szybko i bez szarpnięć.
4
Sprawdź reakcję przepustnicy silnika piły. Ustaw minimalne obroty, aby to zrobić, należy odkręcić śrubę regulacji. Teraz ostro naciśnij dźwignię do końca i utrzymać go w tej pozycji przez co najmniej trzy sekundy. Jeśli silnik gaśnie lub zbyt powoli zwiększa obroty, stopniowo отвинчивайте śrubę. Wybierając optymalny tryb pracy, solidnie zabezpieczyć śrubę nakrętką kontrującą.
5
Dla nowo zakupionego piły, nie nastawionej na maksymalną moc i nie odbywającej jazdę, również wyregulować gaźnika, konsekwentnie zmieniając położenie śruby gaźnika. Pamiętaj przy tym, że podczas odkręcania śruby mieszanka wzbogacona, a w przypadku częściowego wkręcania staje się uboższy.
6
Ostateczną regulację gaźnika należy wykonać po trzech-czterech godzin pracy pilarki w rzeczywistych warunkach pracy, czyli przy cięciu drewna.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *