Jak wyprowadzić siniak

Przypadkowe zderzenie, spadek, a w rezultacie – uraz i brzydki siniak, który będzie leczyć co najmniej 2 tygodnie? Istnieje wiele sprawdzonych ludowych i leków do leczenia krwotok podskórny – krwiaki. O tych środkach i będzie mowa.

Jak wyprowadzić siniak

Trzeba

  • – 0,1 l wódki
  • – 0,1 l 7% octu
  • – 0,1 l zimnej wody
  • – полотняная serwetka
  • lub
  • – maści do leczenia siniaków
  • – pasta do zębów
  • – jod, mineralna
  • – grzałka
  • lub

Instrukcja

1
Świeże siniaki
Potrzebne będą:
– 0,1 l wódki

– 0,1 l 7% octu

– 0,1 l zimnej wody

– полотняная serwetka
Wymieszać wódkę, ocet i wodę. Następnie kilka razy złożyć serwetkę z tkaniny, zwilż jej wyniku mieszaniną i przyłóż kompres na miejsce urazu. Kompres jest kładzione na krwiaku nie rzadziej niż trzy razy dziennie. Ten sposób jest dobry do użycia, gdy siniak jeszcze świeże. Ocet usunie stan zapalny, wódka продезинфицирует i obezbolit, a lodowata woda nie dopuści do pojawienia się obrzęków.
Jeszcze jednym ludowym lekarstwem na świeżych siniaków jest korzystanie z kapusty arkusza. Arkusz należy rozprostować, usunąć grube żyły, po czym przykleić go do гематоме.

2
Powstały krwiak
Potrzebne będą:
– jod, mineralna

– grzałka
Jeśli siniak już powstaje, to przystawianie zimnych okładów nieefektywne. Teraz trzeba pomóc organizmowi pozbyć się stagnacji krwi, wyciekającym pod skórę z zerwanych uderzeniem naczyń włosowatych.
Bezpośrednio na siniaki, należy kilka razy dziennie na 20 minut stosować ciepły termofor. Pomoże również йодная siateczka, malowane, na miejscu, gdzie powstał siniak. Należy unikać jodu siatki, jeśli w miejscu urazu jest rana – inaczej ryzykujesz zdobyć oparzenie.

3
Zastosowania środków
Istnieją środki farmakologiczne w leczeniu krwiaków. Należą do nich:
– specjalne kremy i maści do leczenia krwiaków, zawierające rutyna, mikstury (krem z бодягой, „Siniak off” i tak dalej);

– lecznicze kremy i żele „Troksevazin (троксерутин)”, „Heparyna”, „Индовазин”. Środki należy stosować odpowiednio załączonej do nich instrukcji. Zazwyczaj maść delikatnie, lekkie втирающими ruchami nakłada się na chorobowo 2-3 razy dziennie.
Jeśli nic z tych środków pod ręką nie było – dobrze je wymienić pastę do zębów. Cienką warstwę smarować nią miejsce urazu. Pasta usuwa ból i sprawi, że gojenie się siniak możliwie szybki.

Należy zwrócić uwagę
Bądź ostrożny z бодягой, która znajduje się w środkach do leczenia siniaków. Бодяга jest w stanie wywoływać reakcje alergiczne, a w przypadku niewłaściwego stosowania – oparzenia.

Porada
Przyczyną częstego powstawania siniaków są osłabione naczynia włosowate. Aby wzmocnić ściany naczyń krwionośnych – stosować codziennie balsamy, kremy do ciała, które zawierają witaminę C; przyjmować kwas askorbinowy i jeść więcej świeżych warzyw i owoców.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *