Jak wyprowadzić pot

Od czasu do czasu możemy zauważyć, że na naszych rzeczach pojawiają się jakieś dziwne żółte plamy. To plamy potu. Szczególnie szkodliwy pot dla wełnianych i jedwabnych wyrobów. Wełna od niego kurczy się i marszczy się, a jedwab pęcznieje i traci wytrzymałość. Co lepsze wyjście plamy od potu, możemy teraz rozważyć.

Jak wyprowadzić pot

Instrukcja

1
Aby wydobyć z odzieży plamy od potu, najpierw traktować go wacikiem z benzyną, a następnie przetrzeć gąbką zmoczoną w нашатыре. Następnie przemyć zrealizowanej obszar ciepłą wodą. Należy zwrócić szczególną uwagę na kontury plamy, bo po wyschnięciu jest znowu będzie widać na ubraniach.
2
Od plamy od potu, możesz się pozbyć za pomocą ciepła woda z mydłem. Jeśli plama roztworu nie „wziął”, taktuje je wodnym roztworem octu (łyżeczka octu na ćwierć-pół szklanki wody).
3
Jeśli tkanina, z której wykonana jest rzecz, malowane trwałymi barwnikami i jeśli nie jest to włókna octanowe, to pot, można wywnioskować, zwilżoną go następującym roztworem: pięć części acetonu, trzy części denaturatu i cztery części amoniaku. Po przetworzeniu spłukać plamę dużą ilością wody.
4
Z białych jedwabnych rzeczy plamy potu można usunąć wodnym roztworem гипосульфита (5%), po tym замыв wodą.
5
Wyprowadzić plamy od potu z wełny pomaga zwilżenie wodą z mydłem przy pomocy szczotki. Po zwilżania taktuje miejsce roztworem kwasu szczawiowego i spłukać ciepłą wodą. Możesz też przetrzeć plamę denaturatem, rozcieńczonym z wodą na pół. Po denaturatu wypłukać plamę w zimnej wodzie.
6
Świeże plamy potu z kolorowych tkanin są usuwane za pomocą roztworu soli w przeliczeniu jednej łyżki stołowej soli na szklankę wody. Również plamy od potu z kolorowym rzeczy można wywnioskować, намазав jego mieszaniną z łyżeczki denaturatu i jednego żółtka. Na tkaninie pojawi się skorupa, usuń ją tępą stroną noża i opłukać miejsce plamy w ciepłej wodzie. Jeśli żółtko nie wycofał się całkowicie, należy zmyć go podgrzanym gliceryną.
7
Twoja kolorowa koszula lub bluzka ponownie świecić wszystkimi kolorami, jeśli подогреете żelazko, przytrzymasz go, nałóż na niego zanieczyszczoną powierzchnię tkaniny i wysmarowałbyś go mydłem. Wtedy będzie trzeba wypłukać resztki mydła mokrą szczoteczką.
8
Wyprowadzić plamy od potu z białą tkaniny można, nadmiar tkaniny na słońcu nadtlenku wodoru (roztwór). Umyć przygotowane miejsce pod silnym strumieniem wody, lekko osuszyć suchą gąbką lub kawałkiem waty. Następnie posypać spryskaną mąką, talkiem lub proszku dla niemowląt.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.