Jak wyprowadzić płynu z organizmu

Nadmiar płynów w organizmie zwiększa ciężar, psuje wygląd, jest objawem możliwych wewnętrznych zaburzeń. W przypadku wystąpienia obrzęków należy zwrócić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny i dopiero potem zajmować się dystrybucją nadmiaru płynu.

Jak wyprowadzić płynu z organizmu

Instrukcja

1
Ogranicz ilość spożywanej soli, ponieważ zatrzymuje wodę, neutralizuje potas, który jest niezbędny dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serca. Zmniejsz ilość soli, którą można dodać do potraw zamiast soli stosuj zioła i przyprawy.
2
Zrezygnuj z alkoholu. Alkohol, zwłaszcza piwo, zachowanie płynów w organizmie i są przyczyną powstawania obrzęków.
3
Dodaj do swojej diety zioła i warzywa, które pomagają wydalać płyn – buraki, chrzan, seler, szczaw polny, pokrzywy i pr.
4
Odwiedzaj sauny i łaźnie – pod wpływem ciepła i pary cieczy zaczyna być wydalane z organizmu przez otwarte pory. Dodać do wody do kąpieli iglaste ekstrakty.
5
Pij napoje moczopędne i herbaty, mośliwość „арбузные” dni. Moczopędne облает wywar z suszonych jabłkowego skórki (jedna łyżeczka na 200 ml wody), wyciąg z mącznicy lekarskiej (dwie łyżeczki suchego surowca na szklankę wrzącej wody). Brzoza liści można parzyć (dwie łyżki liści na szklankę wrzącej wody), dodać trochę sody i pić po łyżce co trzy godziny. Sok z brzozy dobrze usuwa nadmiar wody – pić szklankę trzy razy dziennie.
6
Z leków moczopędnych herbat dobre zielona herbata lub herbata mate, wywar z dzikiej róży, żurawiny lub kminku. Do likwidacji obrzęków pochodzenia sercowego należy pić napar z głogu lub nawłoci. Przy problemach z nerkami należy pić wywary góral ptasiego, skrzypu, kanapa itp.
7
Dodaj do diety produktów zawierających potas, ponieważ pomagają wydalać płynu z organizmu. To suszone morele, śliwki, truskawki, dynia, cukinia, ogórki, kapusta itp. Przygotować wywar z siemienia lnianego, mieszać go z wywarem z szałwii i akceptuje taki napar codziennie – skład przywiera do ściany jelita i nie daje gromadzić się płyn.
8
Należy przestrzegać specjalnej diety. Surowa tygodniowa dieta zaczyna się od oczyszczenia jelit (lewatywa) i jest w codziennym użytkowaniu jogurtu – pół litra dziennie, dodając do niego pewne produkty (gotowane ziemniaki, mięso, ryby, kurczaka, warzywa, owoce). Ważne jest, aby starać się jeść wyważone i jest tylko niskokalorycznej żywności po zakończeniu diety.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *