Jak wyprowadzić kurz z płuc

Płuca są jednym z najważniejszych elementów ludzkiego organizmu. Ale, niestety, współczesna ekologia pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie te toksyczne substancje i kurz, które są wyrzucane w powietrze każdego dnia, osadzają się na ludzkich płuc, powodując różne problemy z układem oddechowym. Ale istnieją bardzo proste metody, które pozwolą ci oczyścić swoje płuca przed kurzem.

Jak wyprowadzić kurz z płuc

Trzeba

  • – rumianek;
  • – szałwia;
  • – nagietek;
  • – olejek eukaliptusowy (lawendy, cytryny lub z drzewa herbacianego);
  • – węgiel aktywowany;
  • – mleko;
  • – trójkolorowa fiołek.

Instrukcja

1
Najbardziej skuteczną metodą oczyszczania płuc jest inhalacja. Dla tej procedury zaleca się korzystanie zbierania ziół leczniczych, który musi koniecznie zawierać rumianek, szałwia, nagietek. Regularne zabiegi pomogą ci wydobyć kurz wraz z flegmą.
2
Do inhalacji można użyć i olejki eteryczne. Aby oczyścić płuca należy stosować olej z eukaliptusa, lawendy, cytryny lub z drzewa herbacianego. Do inhalacji zmieszaj kilka kropli oleju w spirytusie lub wódce, tak jak w wodzie nie rozpuszcza się, a dopiero potem dodać do wrzącej wody.
3
Codziennie rano brać po dwie tabletki węgiel. To pozwoli nie tylko oczyścić płuca z kurzu, ale i korzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu.
4
Znanym ludowym środkiem oczyszczenia układu oddechowego jest mleko. Pij przynajmniej szklankę każdego dnia, i już po kilku tygodniach zauważysz efekty. Rzecz w tym, że mleko, jak gąbka, wchłania szkodliwe substancje, które przedostają się do organizmu przez płuca. Mleko jest zalecane osobom, których praca wiąże się z ciągłym wdychaniem pyłu, na przykład, budowniczych, слесарям itp.
5
Doskonałym narzędziem jest i trójkolorowa fiołek. Regularnie pij zieloną herbatę z фиалкой, tak jak ekstrakt z tej rośliny stymuluje pracę rzęsek, podszewka drogi oddechowe, co pozwala im na bardziej intensywnie wypchnąć na zewnątrz śluz i kurz z płuc.
6
Bardzo dobrym środkiem jest również masaż pleców. Do masażu należy użyć naturalny miód. Technika jest bardzo prosta — po prostu trzeba ugniatać mięśnie pleców, wstępnie pokrywając skórę grubą warstwą miodu.
7
W pracy płuc i wszystkich układu oddechowego pozytywnie wpływa woda morska. Więc jeśli masz możliwość spędzić urlop nad morzem, to koniecznie zrób to.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że oczyszczenie płuc — jest to stały proces, i tutaj w pierwszej kolejności ważne jest regularność i poważne podejście.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *