Jak wyprać pokrowce samochodowe

Praktycznie w każdym aucie są pokrowce. Pozwalają one nie tylko zmienić wnętrze samochodu, ale i niezawodnie chroni fotele przed zabrudzeniem. Jednak pokrowce należy regularnie prać, aby ładnie wyglądały i nie wydawały się nieprzyjemnego zapachu.

Jak wyprać pokrowce samochodowe

Trzeba

  • – klimatyzator samochodowy do obudów;
  • – szczotka o średniej twardości;
  • – skrobia;
  • – alkohol;
  • – czysta szmata.

Instrukcja

1
Sprawdź rodzaj materiału, z którego wykonane są twoje pokrowce samochodowe. Od tego zależy wybór sposobu, w jaki będziesz je czyścić. Etui wykonane ze skóry, w żadnym wypadku nie wolno narażać mechanicznego prania.
2
Weź czystą ściereczkę lub бархотку i zwilż ją spirytusem lub specjalnym zestawem klimatyzację. Delikatnie przetrzyj powierzchnię pokrowców. Nie warto zbyt mocno mokra skórę. Trzeba lekkimi ruchami usunąć brud i tłuszcz, osadzone na powierzchni. Także nie trzeba mocno naciskać na pokrywę z вытирании, aby uniknąć mechanicznego naruszenia. Powiesić pokrowce do wyschnięcia.
3
Weź skrobia i delikatnie wsypać go na pokrowce z futra. Zostawić je na jakiś czas. Delikatnie oczyść futra specjalnej szczoteczki o średniej twardości. W żadnym wypadku nie należy używać szczotki z twardym włosiem, tak jak ona może po prostu wyrwać kawałki futra. Długi stos należy czyścić wzdłuż, a krótki przeciwko. Należy dokładnie wyczyścić wszystkie cząsteczki skrobi.
4
Pokrowce z bawełny lub lnu należy prać w normalnych warunkach. Nie zapomnij wcześniej rozpruć wszystkie plastikowe zatrzaski, jeśli będziesz prać w pralce. Można również wyprać pokrowiec ręcznie. Po praniu powiesić je do wyschnięcia. Suszone pokrowce należy starannie pary. Szyć отпоротые plastikowe mocowania.
5
Jeśli masz welurowe pokrowce, to trzeba je prać w pralce, włączając tryb dla syntetyków. Welurowe pokrowce najbardziej bezpretensjonalny. Nie pada i nie gromadzą ładunków elektrostatycznych. Kilka razy opłukać pokrowce po praniu. Można dodać specjalny samochodowy klimatyzacja przed ostatnim płukaniem.
6
Sprawdzaj przed praniem etui. Jeśli przedostał się, to należy go wyprać ręcznie lub w specjalnej siatce. Wszystkie plamy na pokryw powinny być wyświetlane dokładnie tak samo, jak i plamy na ubraniach. W przypadku braku wolnego czasu na pranie oddaj swoje pokrowce na sucho. Eksperci wracają im dawny wygląd w krótkim czasie.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *