Jak wypolerować granit

Granit – popularny materiał wykończeniowy. Stosuje się go zarówno w zewnętrznej dekoracji budynku, jak i przy tworzeniu oryginalnego wystroju pomieszczenia. Z czasem pod wpływem różnych czynników kamień naturalny może matowienie, pozbawione połysku samego siebie.

Jak wypolerować granit

Instrukcja

1
Przetrzyj powierzchnię kamienia miękką, wilgotną szmatką, aby usunąć kurz. Na tłuste i oleiste plamy za pomocą gąbki nałóż nie bardzo żrący detergent, wytrzeć i poczekaj do wyschnięcia powierzchni. Weź środek czyszczący do granitu, który można kupić w specjalistycznym sklepie. Po zapoznaniu się z instrukcją na аэрозольном butli, traktować jej powierzchni. Rozpylać środek i pocierać miękką materią w powierzchnię do momentu pojawienia się połysku. Być może przez jakiś czas będzie musiał poczekać do całkowitego wchłonięcia środki, o czym z pewnością będzie podany w instrukcji. Nadmiar środków po upływie określonego czasu wchłonięcia usunąć miękką tkaniną.
2
Jeśli chcesz wprowadzić więcej na dużą skalę zróżnicowania, na przykład, dać krawędzi wyroby z granitu inną formę, skorzystaj szlifierskiej. Dla prostego wyrównywania kształtów bez zmiany odpowiedni papier ścierny.
3
Oczyścić krawędzie mokre отрезом tkaniny. Skórką, z bardziej drobnym ziarnie dalej szlifować, aż do krawędzi, nie będą jednorodną strukturę. Następnie umyć krawędzi, przetrzeć szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Nałóż specjalne dla tego kamienia środek czyszczący i szlifowania zębów.
4
Również polerowanie naturalnego materiału towarzyszy jego распилу. Umieszczenie granitową płytę w kozły, nanieść ołówkiem linię cięcia. Delikatnie wzdłuż linii odcięcia od wewnętrznej krawędzi przyklej taśmę, która pomoże przy распиле.
5
Załóż rękawice i okulary i skorzystaj specjalnym narzędziem, przeznaczonym do cięcia grubych materiałów, np. piły do marmuru. Aby nie uszkodzić kamień, przy распиле należy gładkie i bez pośpiechu ruchu. Aby szlifowane krawędzie cięć, uprzednio wycierając je szmatką, nałóż szlifowania mieszanka.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *