Jak wypisać się z mieszkania zmarłego

Śmierć bliskiej osoby owija się nie tylko psychologiczne, ale i prawne trudności. należy w krótkim czasie których możecie następnie zmienić wiele dokumentów, w tym wystawienia zmarłego z mieszkania.

Jak wypisać się z mieszkania zmarłego

Trzeba

  • – akt zgonu;
  • – paszport;
  • – zaświadczenie o śmierci.

Instrukcja

1
Zamów zaświadczenie o śmierci człowieka. Jeśli stale obserwował u powiat lekarza z powodu jakiejś choroby, to taki dokument będzie mógł których możecie następnie zmienić lekarza, który przyjedzie po wywołaniu z rejonowej przychodni. Jeśli zmarły nie miał zdiagnozowanych chorób przewlekłych, to należy wezwać policję, która skontaktuje się z pracowników kostnicy. Zabiorą ciało, a po otwarciu można uzyskać opinię o przyczynie śmierci. Przed tym, jak pracownicy kostnicy opuszczą twój dom, skontaktuj się z nich, jaki adres można później znaleźć ciało i zaświadczenie lekarskie.
2
Otrzymasz świadectwo o śmierci. Do tego z dokumentami medycznymi i paszportem zmarłego odwiedź rejonowy urząd stanu cywilnego. To może zrobić każdy z bliskich krewnych zmarłego. Pożądane jest, aby to potwierdzić pokrewieństwo udokumentowane, np. świadectwo urodzenia lub małżeństwa. W ciągu kilku dni zostanie wykonane świadectwo o śmierci, którą później można odebrać. Przy tym paszport zmarłego już nie będzie mieć zastosowania i nie będzie potrzebna w różnych instancjach — go zastąpi akt zgonu.
3
Skontaktuj się w Federalnej służbie migracyjnej w miejscu zamieszkania. Jej adres i godziny otwarcia można znaleźć poprzez interaktywną mapę na oficjalnej stronie FMS – http://www.fms.gov.ru. Przyjdź tam ze swoim paszportem i świadectwem o śmierci zmarłego człowieka. Tam ci mogą pomóc usunąć go z rejestracji miejsca zamieszkania, do czego ci trzeba napisać stosowne oświadczenie. Po tym będziesz w stanie sprawdzić, czy wypłaty z rejestracji, żądając wyciąg z brownie książki w twoim mieszkaniu.
4
Jeśli rachunki za opłaty za media płatności zostały urządzone na zmarłego, skontaktuj się u spółkę zarządzającą ze swoim paszportem i świadectwem o śmierci zmarłego. Będą oni mogli zmienić nazwę odbiorcy faktur w swoich dokumentach.
Porada
Nie zwlekaj długo przygotowanie niezbędnych dokumentów. Po wyjściu zostanie wyprodukowany i przeliczenie opłat za usługi komunalne, ponieważ skład lokatorów mieszkania spadła. Również ważne jest, aby uzyskać dziedziczenia, jeżeli kwatera mieściła się w rodzinę zmarłego.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.