Jak napisać wniosek o wydanie wyciągu z mieszkania

Wymeldować z mieszkania (co oznacza wycofać się z rejestracyjny rachunkowości) w kolejności zgłoszenia, czyli po prostu składając wniosek do odpowiedniego organu. Powodem do wystawienia służy, jak zwykle, zmiana miejsca zamieszkania.

Jak napisać wniosek o wydanie wyciągu z mieszkania

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – paszport.

Instrukcja

1
Złóż wniosek o wyrejestrowanie w Federalnej służbie migracyjnej albo do URZĘDU (to zależy od twojego miejsca zamieszkania). Nawiasem mówiąc, samo oświadczenie może być napisane odręcznie, jak i przedstawione w formie elektronicznej. Ponadto, udziel i paszport, w którym będzie znaleźć odpowiedni druk. Spodziewać się gotowych dokumentów nie potrwa długo: dostaniesz je przez trzy dni.
2
Wraz ze wszystkimi dokumentami dostaniesz jeszcze kawałek odjazdu. W żadnym wypadku nie zgub go, będzie ci potrzebny przy składaniu nowego meldunku. Jeśli jednak kawałek nadal będzie zgubiony, przy rejestracji nowego miejsca zamieszkania powiadomić o tym w formie pisemnej. Ale nie martw się, jego brak nie może stanowić podstawę do odmowy przyjęcia wniosku.
3
Można to zrobić w inny sposób: po tym, jak przejeżdżasz na nowe miejsce zamieszkania, złożyć jednocześnie dwa oświadczenia. W jednym z nich będzie informacja o zameldowaniu na inny adres, a w drugim odwrotnie, o wyrejestrowanie. Drugi papier skieruj w jego oddział służby migracyjnej, położone na stary adres. A w paszporcie raz pojawią się dwa stempla: i o orzeczeniu rejestracyjny rachunkowości, i o wymeldowaniu z poprzedniego mieszkania.
Należy zwrócić uwagę
Są sytuacje, w których dla wyciągu z mieszkania nie musi składać oświadczenia i zgłaszać się do odpowiednich organów. Do nich należy na przykład wezwanie do służby wojskowej (wyciąg odbywa się tylko na podstawie wiadomości z urzędu wojskową). Ponadto, usunięcie z rejestru ewidencji może nastąpić na podstawie orzeczenia sądowego (na przykład, jeśli przy zameldowaniu prezentowane były fałszywe dokumenty).

Porada
W celu uzyskania szczegółowych informacji o warunkach świadczenia usług publicznych odwiedź oficjalną stronę FMS. Tam można znaleźć i harmonogram pracy instytucji, oraz wzory wymaganych oświadczeń, a także wiele więcej.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.