Jak wypełnić wkład atramentowy Hp trójkolorowy

Pełnej objętości kasety HP, zazwyczaj wystarczają na krótko, ponieważ zawiera trzy kolorowe kamery w przeciwieństwie do czarno-białego, natomiast wymiary są takie same. Co zrobić, jeśli drukujesz dużo, a zakup fabrycznych wkładów poważnie uderza w sakiewce? Odpowiedź jest jedna – kupić zestaw atramentów i zrobić sos samodzielnie.

Jak wypełnić wkład atramentowy Hp trójkolorowy

Trzeba

  • – zestaw tusz do napełniania;
  • – papierowe serwetki, ceraty;
  • – rękawice.

Instrukcja

1
Tankowanie kaseta zaraz po tym, jak w nim skończy się atrament, a następnie raz zainstaluj w drukarce. Jeśli tego nie zrobisz, to głowica może zaszyć się drobnymi cząstkami pyłu lub засохшими resztkami tuszu, a wyczyścić go będzie bardzo trudna i obarczona uszkodzeniami, które będzie można naprawić.
2
Należy pamiętać, że ze względu na różnice w konstrukcji wkładów różnych modeli technologia tankowania będzie różnych. Ale są dwa najbardziej popularne sposoby, związanych z lokalizacją otworów dla wpływów atramentu w gąbkę, znajdujący się wewnątrz kasety.
3
W jednym rodzaju wkładów te otwory już są, w drugim – należy je wykonać samodzielnie za pomocą małego bura, który jest zwykle włączony w skład gotowego zestawu do napełniania.
4
Wyjmij kasetę z drukarki i umieść go na czystej ściereczki. Jeśli na kasecie ma gotowe otwory, to znajdują się one pod przyklejonej etykiety. Jest to model HP 21, 22, 27, 28, 56-58, 130-138. Ostrożnie podważ etykietę nożem i oddzielić od kasety.
5
Sprawdzić otwory pod światłem latarki lub lampy na biurku. Kaseta zatankuje trzema kolorami: niebieskim, czerwonym i żółtym, które w żadnym wypadku nie wolno mieszać. Każdy otwór oznaczony punktami odpowiedniego koloru. Jeśli to nie tak, lub nie możesz zobaczyć, to umieść kasetę głowicy na serwetkę i poczekaj, aż atrament zmoknąć serwetkę. Zwróć uwagę na rozmieszczenie kolorów.
6
Sprawdź pojemność kasety i podziel ją na trzy. Jeśli pojemność kasety 30 ml, maksymalna pojemność dla każdego z kolorów będzie 10 ml, Zaleca się tankować nieco mniejsza ilość tuszu, aby wkład nie переполнился, na przykład, na 0,5-1 ml.
7
Włóż w otwór strzykawki z tuszem, pierce gąbkę i powoli wprowadzaj atrament. Wypełnij w ten sposób wszystkie trzy zbiorniki, zimnica otwory. Zostaw kaseta na serwetce głowicą w dół: pewna ilość atramentu wycieka na serwetkę. Odczekać 5 minut, następnie przyklej etykietę z powrotem lub skorzystaj z folii samoprzylepnej, aby zamknąć otwory.
8
Inny typ kaset, bez gotowych otworów, wymaga dodatkowego szkolenia. Jest to model HP 15, 17, 23, 45, 78. Mają gotowe otwory powietrzne z tyłu od wtryskiwaczy, jednak korzystanie z nich jest niemożliwe. Wykonaj otwory obok nich za pomocą wiertła i przez nich wykonać stację benzynową. Następnie należy je zatuszować lub zakleić po usunięciu nadmiaru tuszu z powierzchni. Wkład należy umieścić na serwetkę głową w dół na 3-5 minut.
9
Zainstaluj kasetę do drukarki i poczekaj, aż uruchomi się jego automatyczne czyszczenie. Jeśli do tego nie doszło, zainstaluj aplikację kasetę ponownie lub uruchom ponownie drukarkę. Wydrukuj stronę testową. Jeśli kolory nie odpowiadają, ponownie uruchom czyszczenie. Jeśli i to nie pomogło, odczekaj 15-20 minut i powtórz procedurę.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.