Jak wymienić żarówki podświetlenia

Kolorowe żarówki i diody led są używane do podświetlenia wskaźników i klawiatur w telefonach komórkowych, ipodów, автомагнитолах. Jeśli kolor podświetlenia użytkownikowi nie podoba, źródło światła można wymienić na inny.

Jak wymienić żarówki podświetlenia

Instrukcja

1
Całkowicie odłączyć urządzenie, które chcesz modyfikować, od źródeł zasilania, a także od innych urządzeń, do których są one przypisane. Jeśli urządzenie zawiera wymienny akumulator, należy go usunąć. Tak samo zrobił i z kartą pamięci i kartę SIM.
2
Do demontażu urządzenia należy użyć specjalny zestaw wkrętaków pasujących do motylkowym z niestandardowym kształtem blade. Nie próbuj wykręcić te śruby zwykłe отвертками: jeśli szczeliny uszkodzić, rozebrać urządzenie stanie się niemożliwe.
3
Konieczności demontażu urządzenia, zapamiętać, co i w jakiej kolejności można usunięto. Śruby należy do słoika lub przyczepiać do magnesu. Nie zapomnij przerysować, który z śrub gdzie się znajdował. Jeśli rozmontować telefon w obudowie sff „suwak” lub „clamshell”, postaraj się znaleźć na specjalistycznych stronach instrukcję demontażu, bo jej kolejność nie zawsze jest intuicyjne. Jeśli urządzenie jest wyposażone w wymienny akumulator, na czas, odłącz go.
4
Nie próbuj wymienić te diody, które podświetlają wyświetlacz telefonu – usunięcie z niego węzeł podświetlenia, który rzadko można zainstalować z powrotem. SMD-diody led, подсвечивающие klawiaturę, wymieniać za pomocą miniaturowego lutownicy. Należy przestrzegać biegunowości zasilania. W urządzeniu, gdzie oświetlenie jest realizowane żarówek, jeśli nie перегорели, aby zmienić kolor wystarczy po prostu zmienić kolorowe czapki. Przepalone samej lampy należy wymieniać, nie zwracając uwagi na biegunowość. Nie wolno przy tym zwarć. Świetlówki i электролюминесцентные źródła światła samodzielnie, w przypadku braku doświadczenia nie próbuj wymieniać.
5
W przypadku несъемного akumulatora podłącz go ponownie, zgodnie z oznaczeniem biegunów. Zmontować urządzenie w odwrotnej kolejności. Zaznacz wymienny akumulator, kartę SIM i kartę pamięci. Sprawdź urządzenie na działanie.
Należy zwrócić uwagę
Świetlówki i электролюминесцентные źródła światła zasilane są wysokim napięciem.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.