Jak wybrać ładowarkę do baterii

Wiele nowoczesnych urządzeń, od telefonów komórkowych do samochodów, nie mogą obejść się bez baterii. Na jego trwałość w najbardziej bezpośredni sposób wpływa na jakość ładowarki – im jest on wyższy, tym więcej wytrzyma bateria.

Jak wybrać ładowarkę do baterii

Instrukcja

1
Normalnego konsumenta często trzeba ładować akumulatory do samochodów i telefonów komórkowych, czasami do aparatów. Jak zwykle, dla telefonów komórkowych jest używany personelu ładowarka, dlatego trzeba go prawidłowego doboru nie występuje. Jeśli wywala, kupowany model z podobnym złączem od tego samego producenta. Przy wyborze ładowarki do akumulatorami baterii należy zwrócić uwagę na dopasowanie ich wielkości dostępnych gniazd. Zupełnie inaczej ma się sprawa z akumulatorami samochodowymi – aby dokonać właściwego wyboru, trzeba znać podstawowe zasady ich ładowania.
2
Należy wiedzieć, że prawie wszystkie nowoczesne automatyczne ładowarki wykorzystują połączone metodą ładowania. W tym przypadku najpierw utrzymywana jest na określonym poziomie prąd ładowania, a następnie napięcie. To pozwala ładować akumulator w maksymalnym trybie oszczędzania, nie dopuszczając do przegrzania elektrolitu lub niepełne ładowanie baterii.
3
Należy wiedzieć, że ładowarki są podzielone na dwa rodzaje: sterująco-предпусковые i sterująco-wyrzutnie. Pierwsze przeznaczone są wyłącznie do ładowania baterii, a więc wyposażone stosunkowo cienkimi przewodami. Przy ich użyciu nie koniecznie odłączyć akumulator od instalacji elektrycznej samochodu – wystarczy podłączyć ładowarkę. Jest to szczególnie cenne dla samochodów, w wielu modelach których niepożądane обесточивать sieć.
4
Sterująco-urządzenia rozruchowe pracują w dwóch trybach – zestawu do gry i ładowarki i rozruchowym. Z ich pomocą można nie tylko naładować akumulator, ale i odpalić samochód, co jest szczególnie cenne w zimie. Przy tym w trybie ładowania należy odłączyć akumulator od instalacji elektrycznej pojazdu, w przeciwnym razie można uszkodzić elektronikę.
5
Wybierając ładowarka, należy zwrócić uwagę na podany w jego paszporcie prąd ładowania – on musi mieć jakiś zapas w porównaniu z ładowania prądem z akumulatora. W tym przypadku nie tylko w razie potrzeby można bez problemu naładować akumulator o dużej pojemności, ale i zapewnić ładowania sprzętu minimalne warunki pracy.
6
Unikaj urządzeń chińskiej produkcji – ich taniość nie rekompensuje słabej jakości. Oszczędność na zakupie takiego urządzenia, można dość szybko doprowadzić akumulator w ruinę. Kupuj krajowe lub europejskie modele.
7
Wybierz ładowarkę z normalnej стрелочной skalą. Może to nie wygląda zbyt nowocześnie, ale daje dokładne wskazania. Led skali w tym sensie dość mocno przegrywają.
8
Nie zapomnij o tym, że nie wszystkie ładowarki pasują do wszystkich akumulatorów. Przed zakupem koniecznie skonsultuj się ze sprzedawcą, po czym uważnie przeczytać paszport urządzenia – musi obsługiwać używany w samochodzie typu baterii.
9
Należy unikać używania domowe ładowarki – zazwyczaj nie zapewniają wymaganego trybu ładowania akumulatora, co negatywnie wpływa na termin jej usługi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.