Jak wybrać telewizor LCD o przekątnej 32 cale

Telewizory o przekątnej do 32 cali uważane za najbardziej popularne – ekrany tego typu można ustawić w małych pomieszczeniach (w kuchni, w sypialni lub w salonie), są one dostępne w cenie i mają szeroki wachlarz funkcji. Kryteria wyboru telewizorów podobnych rozmiarów standardowe.

Jak wybrać telewizor LCD o przekątnej 32 cale

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę na rozdzielczość telewizora lub rozmiar matrycy. Jeśli planujesz oglądać tylko program telewizyjny, to będzie wystarczająco rozdzielczości 800×600 pikseli. Do oglądania filmów DVD, należy wybierać modele telewizorów o wysokiej rozdzielczości – 1366х768 i wyżej. Aby odbierać cyfrowe sygnały telewizyjne, trzeba rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli.
2
Czas reakcji i szybkość poruszania się ciekłych kryształów z pozycji poziomej do pionowej charakteryzują kolorów telewizora. Im mniejszy jest ten współczynnik, tym lepiej będzie obraz – wybieraj modele z czasem reakcji nie przekraczającym 8 ms.
3
Format obrazu wybierz w zależności od tego, co wolisz oglądać – tv (4:3) lub DVD-filmy (16:9).
4
Kontrast telewizora musi być wysoka – im mniejszy wskaźnik, tym biedniejszy będzie paleta kolorów. Nowoczesne modele mogą mieć kontrast 600:1, 800:1 i wyżej. Ale jeśli podano kontrast 12000:1, to znaczy, że należy stosować dodatkową regulację obrazu – takie dane nie bierz pod uwagę. Im wyższa jasność telewizora, tym lepiej zostanie przekazana obraz, i nie trzeba wysilać wzrok. Standardowy wskaźnik jasności u ciekłokrystalicznych telewizorów – ponad 450 cd/m2. Funkcja automatycznej regulacji jasności sprawia, że korzystanie z telewizora jest bardziej wygodne – w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu ustawia się pewien poziom jasności (sprawdź, czy istnieje taka funkcja).
5
Kąty widzenia u telewizora musi być około 178 stopni – jeśli patrzeć na ekran z boku, to zmiana kolorów i spadek kontrastu pod tym kątem będzie standardem. Mniejsze znaczenie mają starsze modele.
6
Należy zwrócić uwagę wbudowanego zestawu stereo – 4 głośników, wzmacniacz. Obecność głośników z różnymi efektami zwiększa koszt telewizora i stopień jego funkcjonalności.
7
Dowiedz się ilość złączy telewizora – wymaga DVI, HDMI złączy. Wskazane jest również, aby telewizor posiada port USB, kilka slotów na karty pamięci, cyfrowych wyprowadzeń.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.