Jak dobrać telewizor

Rozwój techniki i technologii idzie wielkimi krokami. 50 lat temu moglibyśmy tylko marzyć o takiej technice, którego używamy teraz. Telewizor już dawno z luksusu przekształcony w obiekt, który łączy rodzinę. Zderzenie interesów przy tym nieuniknione. Dziecko chce oglądać bajki, tato – остросюжетный akcji, a mama – wesołą komedię. W tym przypadku ma sens kupić kolejny telewizor.

Plazma nie tylko doskonale oddaje obraz, staje się stylowym elementem wystroju wnętrza

Instrukcja

1
Wśród wielu marek zgubić się jest łatwo. Ma sens wybierać telewizor nie po marce, a na jego właściwości. Najpierw zdecydować, typ telewizora: tradycyjny кинескопный, ciekłokrystaliczny lub plazmowy.
2
Najbardziej popularne telewizory – elektroniczno-ray. Są one najbardziej dostępne i mają dobrą jakość transmisji obrazu. Ale niska częstotliwość odświeżania sprawia, że postrzeganie obrazu jest bardzo trudne, ponieważ od мелькания ekranu szybko męczą się oczy, a więc i wzrok siada.
3
Telewizory LCD (LCD). Jakość obrazu u nich nieporównywalnie lepiej. Nie nagrzewają się i nie osuszają powietrze. Częstotliwość odświeżania do 100 Hz – ekran nie miga, więc oczy męczą się znacznie mniej. Ekran LCD jest płaski i lekki, więc zajmuje mało miejsca.
4
Telewizor plazmowy (Plasma Display Panel) zużywają dużo energii, do tego z czasem gaz, który przekazuje obraz stopniowo traci swoje właściwości, w panelu wymaga „перезаправка”. Jednak najnowsze modele takich telewizorów mają bardzo długą żywotność bez wypalenia pikseli. Natomiast jakość obrazu, którą posiadają telewizory plazmowe, jest po prostu niesamowity. Ekran plazmowy może wynosić do 2,6 m po przekątnej, a telewizor LCD tylko do 1,6 m.
5
Dalej należy wybrać długość przekątnej. Rozmiar ekranu zależy od odległości od widza. Przekątna jest równa 1/5 tej odległości.
6
Format monitora telewizora zależy od tego, co będziesz na nim oglądać. Jeśli filmy na DVD, wybierz format panoramiczny (proporcje 16:9), jeśli programy telewizyjne, format wybierz tradycyjny – 4:3.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.