Jak podłączyć telewizor do karty graficznej przez HDMI

Nowoczesne telewizory plazmowe oraz telewizor lcd obsługuje pracę z obrazem w formacie HD i Full HD. Niestety, nie zawsze jest możliwość zakupu Blue-Ray odtwarzacz do oglądania filmów w odpowiedniej jakości. Problem ten można rozwiązać poprzez podłączenie komputera stacjonarnego lub laptopa do telewizora.

Jak podłączyć telewizor do karty graficznej przez HDMI

Trzeba

  • – kabel HDMI-HDMI;
  • – przejściówka DVI-HDMI.

Instrukcja

1
Do przesyłania cyfrowego obrazu nowoczesne karty graficzne są wyposażone w porty DVI i HDMI. W telewizorach najczęściej można spotkać port HDMI. Jest to spowodowane tym, że jest to stosunkowo nowe gniazdo, przez który może być transmitowany sygnał. Jeśli w karcie graficznej KOMPUTERA jest tylko port DVI, należy zakupić adapter z DVI-Out HDMI-In.
2
Wyłącz komputer (laptop). Podłącz do odpowiedniego gniazda adaptera i kabla HDMI-HDMI. Drugi koniec kabla podłącz z tej samej kanał w telewizorze. Włącz komputer i poczekaj na załadowanie systemu operacyjnego.
3
Teraz włącz telewizor, a następnie otwórz menu ustawień tego urządzenia. Znajdź opcję „Źródło sygnału” i wybierz ten port HDMI, do którego podłączony kabel. Najprawdopodobniej, po zastosowaniu ustawień na ekranie telewizora zostanie wyświetlony pulpit komputera bez paska zadań i skrótów.
4
Jeśli do tego nie doszło, to przystąpić do konfigurowania synchronicznej pracy dwóch wyświetlaczy. Otwórz panel sterowania i wybierz kolejno pozycje „Wygląd i personalizacja”. Otwórz menu „Podłączanie do zewnętrznego monitora”.
5
Po otwarciu okna z nagłówkiem „Ustawienia ekranu” kliknij przycisk „Znajdź”. Poczekaj na pojawienie się obrazu graficznego telewizora. Zaznacz go i aktywuj opcję „Rozszerzyć na ten ekran”.
6
Rozszerzenie pulpitu – idealne ustawienie synchronicznej pracy telewizora i monitora. Jego zastosowanie pozwala na jednoczesne uruchomienie odtwarzacza wideo na wyświetlaczu urządzenia zewnętrznego, nie zajmując obszar roboczy monitora.
7
Jeśli chcesz uzyskać identyczny obraz na telewizorze i monitorze, a następnie, aby podświetlić graficzny obraz telewizora i włącz opcję „Duplikuj na ten ekran”.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.