Jak podłączyć netbooka do TV

Nowoczesne telewizory można używać jako monitorów stacjonarnych i komputerów przenośnych. Niektóre netbooki z łatwością zastępują kosztowne blu-ray odtwarzacze i inne podobne urządzenia.

Jak podłączyć netbooka do TV

Trzeba

  • – Kabel HDMI-HDMI.

Instrukcja

1
Miniaturowe laptopy zazwyczaj są wyposażone w dwa porty do transmisji sygnału wideo: D-Sub (VGA) i HDMI. Ta cecha pozwala na podłączenie netbooków praktycznie do każdego nowoczesnego telewizora, czy to plazma czy TV z ekranem lcd. Wybierz kanał, przez który będziesz wykonywać połączenia urządzeń.
2
Oczywiście, lepiej jest użyć portu HDMI, bo jest on przeznaczony do cyfrowej transmisji obrazu. To zapewni dobrą jakość obrazu. Kup kabel HDMI-HDMI. Jeśli w telewizorze jest port DVI zamiast HDMI, to należy zaopatrzyć się w dodatkowy adapter. Połącz netbook z telewizorem. Operację tę można wykonać nawet z włączonymi urządzeniami.
3
Otwórz menu ustawień telewizora. Znajdź opcję „Źródło sygnału”. Wybierz ten port, który można podłączyć do netbooka. Przejdź do konfiguracji komputera mobilnego. Otwórz menu „Personalizacja” w panelu sterowania. Wybierz punkt „Podłączanie do zewnętrznego monitora”.
4
Kliknij przycisk „Znajdź” i poczekaj, aż system wykryje nowy ekran. Teraz zaznacz ikonę telewizora i włącz opcję „Zrobić ten wyświetlacz główny”. To pozwoli ci bardziej precyzyjnie dostosować ustawienia obrazu.
5
Kliknij na ikonę ekranu netbooka i wybierz opcję Powiel. Po aktywacji tej opcji na oba wyświetlacza pojawi identyczny obraz.
6
Otwórz menu ustawień karty graficznej netbooka. Wykonaj szczegółową konfigurację parametrów przesyłanego obrazu na telewizor. Ustaw częstotliwość pracy urządzenia. Wyreguluj jasność i kontrast. Nowoczesne telewizory plazmowe są w stanie pracować z częstotliwością 100 Hz. Ekran komputera mobilnego obsługuje tylko 60. Wybierz odpowiednią opcję dla każdego wyświetlacza.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *