Jak wybrać wzmacniacz antenowy

W pomieszczeniach niepewnego odbioru sygnału telewizyjnego użytkownikom, trzeba podjąć działania w celu poprawy jakości dźwięku i obrazu własnymi siłami. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu może być zastosowanie wzmacniacza antenowego. W warunkach dalekiego odbioru takie urządzenie w większości przypadków prowadzi do znacznego zwiększenia jakości obrazu. Przy wyborze wzmacniacza antenowego ważne jest, aby mieć pojęcie o jego możliwościach i zasadzie działania.

Jak wybrać wzmacniacz antenowy

Instrukcja

1
Dla pewnego odbioru sygnału telewizyjnego wzmacniacz musi zakładać instalację na odległość, maksymalnie zbliżonym do recepcji anteny. W tym przypadku zasilanie musi być prowadzone w koncentrycznego kabla podajnika poprzez odpowiedni wynik.
2
Upewnij się, że wzmacniacz antenowy ma możliwość podłączenia zasilacza (zasilaczy) o mocy do 10w. Jest to szczególnie ważne przy podłączeniu wzmacniacza do odbiorników telewizyjnych importowanej produkcji.
3
Należy zwrócić uwagę na współczynnik wzmocnienia urządzenia. Przy średniej długości kabla do 25 m, z uwzględnieniem ewentualnych strat i tłumienia sygnału należy wybrać urządzenie z wzmocnieniem 25-35 db. Jeśli wzmocnienie jest zbyt duży, a antena jest źle skoordynowany z kablem, na ekranie odbiornika będzie ciągła fale.
4
Dowiedz się, jaki jest poziom szumów własnych wzmacniacza antenowego. Cecha ta powinna być znacznie poniżej poziomu własnego szumu odbiornika telewizyjnego.
5
Do odbioru transmisji w metrowym zakresie wybierz wzmacniacz antenowy typu УТДИ-1, w przeliczeniu na 12 kanałów. Posiada wbudowany zasilacz, przeznaczony na 220 V. Współczynnik wzmocnienia sygnału urządzenia wynosi nie mniej niż 12 db.
6
Podczas korzystania z odbiorników umożliwiających nadawanie w дециметровом zakresie, należy wybrać specjalny wzmacniacz UHF. Instalować należy go bezpośrednio na maszcie anteny telewizyjnej. Mając wzmocnienie 14 db, to urządzenie z pewnością może wzmacniać sygnały 20-40 kanałów.
7
Jednym z parametrów, mających znaczenie dla wzmocnienia sygnału, jest średnica izolacji kabla. Jeśli długość podajnika zmniejszenia istotna, należy użyć w przypadku podłączania wzmacniacza kabel o największej średnicy w izolacji. Wzmacniacz antenowy pozwala na zastosowanie karmniki dla dużej długości, co przy braku wzmacniacza doprowadziły do osłabienia sygnału do poziomu nie pozwalającego podejmować jakość sygnału.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *