Jak ustawić kanały telewizji kablowej

Jeśli korzystasz z usług telewizji kablowej w oddzielnej linii, żadne ustawienia nie są wymagane – wystarczy podłączyć do telewizora konsolę do gier-dekoder. Ale w wielu domach dodatkowe kanały podawane przez kabel anteny zbiorowej. Aby mieć pewność, że przyjmowane będą wszystkie, należy okresowo regulować telewizor.

Jak ustawić kanały telewizji kablowej

Instrukcja

1
Upewnij się, że do wejścia antenowego telewizora podłączony jest kabel właśnie zbiorowej, a nie pokojowej anteny. Jeśli chcesz wziąć część kanałów, które nie znalazły się w sieci kablowej, z anteny pokojowej, połącz je ze sobą za pośrednictwem rozgałęźnika. W przypadku braku w telewizorze łączący wejścia VHF-UHF lub pamięci na wiele kanałów podłącz magnetowid lub nagrywarka DVD z tunerem. Jeśli wiadomo, że część kanałów w sieci kablowej nadawany jest w formacie cyfrowym, a telewizor brać ich niezdolny, podłącz zewnętrzny, tuner cyfrowy-dekoder. Anteny wyjście magnetowidu, nagrywarki lub tuner-dekoder połączyć z антенным wejściem telewizora, nawet jeśli są one i tak są podłączone niskotonowymi kablami. Należy pamiętać, że każde z tych urządzeń przepuszcza sygnał przez siebie tylko gdy jest włączona w sieć (z nielicznymi wyjątkami). Wszystkie zmiany należy wykonywać przy całkowicie martwym autobusie sprzęcie.
2
Weź pilota telewizora i naciśnij na nim przycisk, służący do logowania się w menu. Znajdź w nim pozycję, odpowiednią автонастройке ze skanowaniem. Lokalizacja tego miejsca zależy od modelu urządzenia. W przypadku jakichkolwiek trudności w instrukcji.
3
Podczas autokonfiguracji nie wyłączaj urządzenia. Poczekaj na zakończenie zabiegu. Po tym, w razie potrzeby, posortuj kanały ręcznie. Sposoby realizacji tej operacji różnią się znacznie od modelu, dlatego w przypadku jakichkolwiek trudności również odnieść się do instrukcji. Jeśli telewizor posiada tuner cyfrowy, automatyczne wyszukiwanie analogowych i cyfrowych kanałów przesuń oddzielnie, przełączając urządzenie w odpowiedni tryb.
4
Teraz wybierz w telewizorze ten z AV-wejście, do którego podłączony jest magnetowid, nagrywarka DVD lub tuner-dekoder telewizji cyfrowej. Włącz odpowiednie urządzenie i оуществите jego automatycznej, a w razie potrzeby – i ręcznego sortowania podobnie.
5
W dużych miastach powtarzaj zabieg raz na pół roku – właśnie z taką częstotliwością w sieci kablowej zazwyczaj zmienia się siatka kanałów. Po pojawieniu się w przedpokoju ogłoszeń o wprowadzeniu do przewodowej sieci nowych kanałów przesuń auto przed terminem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.