Jak ustawić antenę satelitarną Golden Interstar

Anteny satelitarne Golden Interstar są офсетными. Ich instalacja i konfiguracja odbywa się według tych samych zasad, co i konfiguracja wszystkich anten tego typu. Gama produkowanych rozmiarów pozwala dobrać antenę do odbioru sygnału dowolnej mocy.

Jak ustawić antenę satelitarną Golden Interstar

Trzeba

  • – antena satelitarna Golden Interstar;
  • – zestaw nawigacji satelitarnej sprzętu (konwerter, karta sieciowa, kabel antenowy);
  • – komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Określ kierunek na satelitę. Aby to zrobić, użyj programu Satellite Antenna Alignmen (SAA). Otwórz program. Znajdź na liście satelitę, na który masz zamiar dostosować antenę, i kliknij na nim myszką. Jego współrzędne введутся do okna z prawej strony. Jeśli satelity nie ma na liście, wpisz współrzędne ręcznie, gdy znajdziemy je na stronie http://www.lyngsat.com lub na każdym innym.
2
Wpisz w SAA współrzędne domu. Można je znaleźć w menu „Miasta Rosji” lub określić za pomocą geograficznej mapy, GPS lub serwisu http://api.yandex.ru/maps/tools/getlonglat/. Po wprowadzeniu danych program wyświetli azymut i kąt miejsca poszukiwanego towarzysza.
3
Przejdź do menu „Azymut na słońce” i „Offsetowy antena”, gdzie podano czas przebywania słońca w jednym азимуте z satelitą i kąt elewacji anteny. Poczekaj do czasu, gdy słońce będzie w poszukiwanej punkcie, a następnie określ na terenie jakiś punkt orientacyjny, który pokrywa się z położeniem słońca – wierzchołek drzewa, fragment dachu budynku itp. Ten punkt daje możliwość regulacji anteny w dowolnym momencie, niezależnie od położenia słońca.
4
Podłącz do anteny азимутально-kątowe mechanizm i uchwyt do mocowania konwertera, działając zgodnie z instrukcją. Zamocować na ścianie w domu w otwartym dla sygnału miejscu w kształcie litery l uchwyt. Załóż na niego antenę i lekko dokręcić śruby.
5
Zamocować w uchwycie anteny konwerter – na tyle mocno, aby się nie wahał się; i jednocześnie nie tak bardzo, aby nie było przeszkód by-turn i osiowym przemieszczeniem konwertera.
6
Podłącz do komputera kartę sieciową i zainstaluj do niej. Podłącz jeden koniec kabla antenowego do конвертору, drugi do wyjścia karty sieciowej. Przygotowanie końców kabli i podłączanie do nich złącz należy wykonywać zgodnie z instrukcją.
7
Ustaw anteny w azymucie na latarni morskiej, który został wybrany w kroku 3, a następnie dokręcić śruby przemieszczenia poziomego.
8
Dla orientacji anteny w płaszczyźnie pionowej dołączyć do jej przedniej stronie na osi pionowej, płaskiej szyny, która powinna tworzyć z horyzontem kąt, równy rogu podnoszenia anteny. Jeśli wymagana wartość kąta blisko 90° (+/– 1-2°), anteny w płaszczyźnie pionowej można ustawić za pomocą jednego pionu, lekko korygując go kąt nachylenia listwy w tę lub drugą stronę od pionu. Jeśli kąt podnoszenia różni się od 90° znacznie, skorzystaj z podwieszanym угломером lub kątomierz, przykładając go do listwie.
9
Po brutalnej ustawienia anteny spróbuj zablokować sygnał. Najłatwiej to zrobić za pomocą сатфайндера – urządzenia dla sygnałów z satelitów. W zależności od konstrukcji, urządzenie może łączyć się z конвертору lub zerwanie kabla antenowego pomiędzy lnb i kartę sieciową. W instrukcji do urządzeń przedstawia prawidłową kolejność czynności, które należy wykonać, aby wyszukać sygnału.
10
Jeśli сатфайндера w poszukiwaniu nie, zablokować sygnał za pomocą komputera. Aby to zrobić, otwórz program-tuner karty sieciowej i wpisz w niej parametry sygnału, które można wypożyczyć na miejscu lyngsat.com. W przypadku, gdy antena była сориентированой dość dokładnie, wskaźnik programu raz pokaże obecność sygnału. Jeśli nie ma sygnału, zmieniać orientację anteny małych lub przesunięcia w pionie i w poziomie – do momentu, gdy sygnał nie będzie zablokowana.
11
Po zatwierdzeniu alarmu wykonaj dokładną orientację anteny. Do tego należy wykluczyć możliwość przesunięcia anteny w płaszczyźnie pionowej, dokręcając odpowiednie śruby, i przenosi anteny w płaszczyźnie poziomej, dopóki nie pojawi się sytuacja, w której sygnał będzie maksymalny. Następnie dokręcić śruby przemieszczenia poziomego i poluzować łącznik orientacji pionowej. Lekko przechylając antenę w górę i w dół, znajdź pozycję maksymalnego sygnału. Po zakończeniu ustawień, mocno dokręcić wszystkie śruby mocowania anteny.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.